Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2023 sausio 24

Europos Tarybos kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu ekspertų komitetas (MONEYVAL) įvertino Lietuvos pasiekimus didinant juridinių asmenų skaidrumą: pernai visu pajėgumu startavo Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos Naudos gavėjų posistemis (JANGIS), tad Finansinių veiksmų darbo grupė pripažino Lietuvą iš esmės atitinkančia dar vieną iš rekomendacijų, laikomų tarptautinio kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu standartu.

domino 665547 960 720

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2022 gruodžio 22

Seimas priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, kuriais nutarta uždrausti asmenims, žiauriai besielgusiems su gyvūnais, tam tikrą laiką laikyti gyvūnus. Tokiu būdu siekiama mažinti žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų skaičių ir stiprinti gyvūnų gerovę bei apsaugą.

background 3332559 640

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2022 lapkričio 24

Teisingumo ministerija kartu su kitų ministerijų atstovais įgyvendindama Vyriausybės programą, šių metų lapkritį parengė Norminių teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo metodologines gaires, kurios šiandien aptartos susitikime su socialiniais partneriais.

domino 665547 960 720

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2022 gruodžio 09

Šiandien Briuselyje vykstančiame ES Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos posėdyje aktyviai diskutuojama dėl teisinių mechanizmų užtikrinant agresoriaus atsakomybę bei žalos atlyginimą Ukrainai ir jos žmonėms.

evelina dobrovolska

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2022 lapkričio 08

Neatsakingas ir viešą tvarką pažeidžiantis elgesys oro uostuose ar lėktuve gali baigtis policijos komisariate. Lietuvos oro uostų ir Policijos departamento atstovai keliaujantiems lėktuvais primena – oro uostai ir orlaiviai yra vietos, kuriose galioja ir ypatingai griežtai vertinamos viešosios tvarkos taisyklės bei kitos galimos grėsmės aviacijos procesų saugumui. Jų nesilaikymas vėliau teismo sprendimu gali užtraukti tiek administracinę, tiek baudžiamąją atsakomybę - net laisvės atėmimą iki dviejų metų.

iffta departure

Top