Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2020 birželio 23

Seimas priėmė Organizuoto nusikalstamumo prevencijos įstatymą (projektas Nr. XIIP-4041(2), kuris nuo liepos 1 d. pakeis iki šiol galiojusį Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą. Naujuoju įstatymu išsamiau nustatomi teisiniai organizuoto nusikalstamumo prevencijos įgyvendinimo ir koordinavimo pagrindai, organizuoto nusikalstamumo prevenciją įgyvendinančių padalinių teisės ir pareigos, organizuoto nusikalstamumo prevencijos priemonės ir jų taikymas, organizuotų nusikalstamų grupių narių bendradarbiavimo su teisėsaugos institucijomis sąlygos ir pagrindai. Už šį įstatymą balsavo 104 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 9 parlamentarai.

Seimas floor

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2020 birželio 17

Bus tobulinamos taisyklės, pagal kurias nustatoma žmogaus sveikatai padaryta žala. Tai buvo nutarta Teisingumo ministerijos inicijuotoje diskusijoje, kurioje dalyvavo Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Teisingumo ministerijų, Generalinės prokuratūros, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Valstybinės teismo medicinos tarnybos,  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos atstovai. Pastaraisiais metais viešojoje erdvėje dažnai keliami klausimai dėl šiose taisyklėse nustatytų kriterijų pagrįstumo, kurie lemia nusikalstamos veiklos kvalifikavimą ir teismų sprendimus.

medic

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2020 birželio 02

Valstybė be jokių bylinėjimusi įsipareigoja sumokėti kompensaciją už patirtą žalą, jeigu žmogui iki teismo buvo pritaikytas suėmimas, tačiau byloje jam buvo panaikinti visi įtarimai. Išteisintiems asmenims nebereikės dar kartą kreiptis į teismą ir prašyti priteisti kompensaciją. Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius antradienį pristatė Seimui svarstyti ministerijos parengtas pataisas, nustatančias žalos, atsiradusios dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, atlyginimo tvarką.

background 3332559 640

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2020 birželio 16

Praėjusiais metais asmenims iš Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondo buvo išmokėta 0,628 mln. eurų. Kompensacija Teisingumo ministerijos sprendimu mokama tuomet, jeigu nuteistasis neatlygino teismo priteistos žalos. Iš šio fondo išmokos skiriamos nukentėjusiems nuo Lietuvos teritorijoje padarytų smurtinių nusikaltimų – tyčinės žmogžudystės, sunkaus ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei kitų įvairaus sunkumo nusikaltimų žmogaus laisvei ir neliečiamumui.

 get 1

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2020 birželio 02

Gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas: stambaus masto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą ir dokumentų klastojimą, šiandien sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius bei dar 4 asmenys. Šiuo metu įvairiose Lietuvos vietose įtariamųjų namuose, darbo vietose bei kitur vyksta apie 70 kratų ir poėmių, atliekami kiti proceso veiksmai.

d2 img 9355

Top