Kategorija: Šeimos teisė
Paskelbta: 2021 lapkričio 04

Teisinio reguliavimo pasigendančios vienalytės poros susiduria ne tik su dalies visuomenės priešiškumu, bet ir yra priverstos nuolat „laviruoti“ tarp įstatymų, advokatų kontorų ar savo išradingumo, sprendžiant turto, paveldėjimo, sveikatos ar bankinius klausimus. Tokios išvados pateikiamos ir neseniai Seimo nariams bei plačiajai visuomenei pristatytame tyrime, kuriame dalyvavusios vienalytės poros neneigė nusivylimo, jog net ir norint aplankyti artimąjį ligoninėje, tenka apeidinėti įstatymus ir ieškoti elementaraus žmogiškumo.

Eimantas Kadys asmenine nuotr

Kategorija: Šeimos teisė
Paskelbta: 2021 rugsėjo 27

Paveldimas turtas, ypač jei jis nekilnojamasis, dažnai įvertinamas ir keliais šimtais tūkstančių eurų. Nors, atrodytų, tai gali ilgam užtikrinti finansinę gerovę, tačiau pasitaiko atvejų, kai atsiradusi mokestinė našta gali prislėgti itin stipriai. Tad būtina atkreipti dėmesį ne tik į tai, kas ir kokiu būdu paveldima, bet ir į keletą esminių taisyklių.

euro house

Kategorija: Šeimos teisė
Paskelbta: 2021 liepos 02

Lietuvoje karantiną pakeitus ekstremalios situacijos režimui, keičiasi ir santuokų registravimo reikalavimai. Santuokos registracijos ceremonijos dalyviams atsiranda daugiau laisvių.

723 c705f0a380ddebe73ea6f7c3ea3ca005

Kategorija: Šeimos teisė
Paskelbta: 2021 rugsėjo 08

Teisingumo ministerija teikia rekomendacijas Civilinės metrikacijos įstaigoms vaiko pavardę užrašyti nelietuviškais lotyniško pagrindo rašmenimis, kai teismas vienam tos pačios šeimos nariui, Lietuvos Respublikos piliečiui, jau yra leidęs įrašyti pavardę su Q, W, X raidėmis.

letters 770508 1920

Kategorija: Šeimos teisė
Paskelbta: 2021 birželio 04

Nuo birželio 1-os trečiųjų šalių piliečiai atvykti į Lietuvą santuokos sudarymui gali paprasčiau. ES registruotomis vakcinomis pasiskiepijusiems užsienio šalių piliečiams pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija skiepijimo schemą, teisingumo ministro leidimas atvykti į Lietuvą nėra reikalingas.

723 c705f0a380ddebe73ea6f7c3ea3ca005

Top