Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui didinti užmokesčio bazinį dydį advokatams, kurie teikia antrinę valstybės garantuojamą teisinę pagalbą. Nuo sausio 1 d. jis didės nuo 20 iki 25 eurų. Su šiuo įkainio pokyčiu ministerija inicijuoja ir papildomą paskatą advokatams už atvejus, reikalaujančius specialiųjų žinių. Šiais atvejais užmokesčio bazinis dydis didės dvigubai – iki 50 eurų. 

get 1

Dalinamės Nacionalinės teismų administracijos gauta informacija apie tai, kad nuo š. m. spalio 5 d. įsigaliojo Teisėjų tarybos priimtas nutarimas  Nr. 13P-131-(7.1.2) „Dėl Bylų pripažinimo greičiau nagrinėtinomis ir teismo posėdžių koordinavimo jose tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Nutarimas), kuriuo patvirtino Bylų pripažinimo greičiau nagrinėtinomis ir teismo posėdžių koordinavimo jose tvarkos aprašą.

55701

Teisingumo ministerija parengė vieną iš suplanuotų įrankių teisėkūros procesui tobulinti – metodines rekomendacijas teisėkūros kokybei gerinti, skirtas valstybės institucijoms ir jų tarnautojams.

avoid labyrinth 500x451

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtam Civilinio kodekso pakeitimo projektui, kuriuo siekiama supaprastinti viešųjų juridinių asmenų, kurių steigėja ar savininkė yra valstybė ar savivaldybė, steigimo dokumentų rengimo ir registravimo Juridinių asmenų registre tvarką.

background 3332559 640

Kada ir kokį skolos išieškojimo kelią pasirinkti, kad tikimybė susigrąžinti reikalaujamą sumą būtų pati didžiausia? Ir kokios antstolių paslaugos gali priartinti sėkmę?

Patarimais amžinai aktualia skolų susigrąžinimo tema su „Žinių radijo“ laidos „Ekspertai pataria“ klausytojais dalijosi antstolė, Lietuvos antstolių rūmų atstovė Klaipėdos apygardoje Greta Žutautė ir advokatė, Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos narė Ramunė Juškaitė.

papkes

Top