Steigiantys ir plėtojantys verslą žino, kad kur pasisuksi, ten laukia šūsnis įvairių dokumentų ir sutarčių – tik spėk skaityti ir parašą raityti. Vienas iš tokių dokumentų – akcininkų sutartis. Ir nors ne visi verslo akcininkai yra linkę sudaryti šią sutartį, teisininkai įspėja – konfliktinių situacijų, kai verslo akcininkų santykiams išspręsti prireikia teisėjų ar arbitrų įsikišimo, padėtų išvengti būtent laiku sudaryta akcininkų sutartis.

 Ligita Ramanauskaite Magnusson

Šiandien Seimas pritarė Teisingumo ministerijos inicijuotam teisės aktų pataisų paketui, kuriuo atsisakoma notarinių veiksmų tose srityse, kur notaro dalyvavimas nėra būtinas.

avoid labyrinth 500x451

Seimas po svarstymo pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui dalį teismų funkcijų perduoti notarams ar antstoliams. Ministerijos duomenimis, Lietuvos teismai pagal gaunamų civilinių bylų skaičių yra vieni labiausiai apkrautų teismų Europos Sąjungoje.

Seimas floor

Šiandien Seimas pritarė Teisingumo ministerijos inicijuotoms Civilinio kodekso pataisoms, kurios sumažins Lietuvos teismus pasiekiančių civilinių bylų skaičių ir sumažins teismų apkrovimą. Teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos teigimu, šie pakeitimai palengvins apylinkių ir apygardų teismų darbą, nagrinėjant civilines bylas.

papkes

Įvairūs įgaliojimai, nekilnojamojo turto, hipotekos ir įkeitimo sandoriai, pareiškimai dėl palikimo priėmimo ar atsisakymo – šie dokumentai vis dažniau notarų tvirtinami nuotoliniu būdu. Dabar notarai atlieka virš 500 nuotolinių notarinių veiksmų kas mėnesį.

162 59bdd40af5988ba4425e584abc4ee9ee

Top