Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį susitikęs su teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi, aptarė galimybes efektyviau organizuoti teisinių ginčų sprendimą bei teisės pažeidimų nagrinėjimą.

club 2492011 640 1

Netrukus daugelį notarinių veiksmų bus galima atlikti neišėjus iš namų. Šiandien Seimas priėmė svarstyti Teisingumo ministerijos pateiktas Notariato įstatymo pataisas, leisiančias didžiąją dalį paslaugų gauti elektroninėje erdvėje.  

future tech 2014

Karantino metu arba 3 mėnesių laiku po to neįvykusius renginius bus galima perkelti vėlesniam laikui, arba žmonės, įsigiję bilietus į neįvykusius koncertus, gaus kuponus, kuriais  galės sumokėti  už bilietus į būsimus to paties paslaugų teikėjo organizuojamus renginius. Šiandien Seimas priėmė Teisingumo ir Kultūros ministerijų parengtą įstatymą, kuriame numatytas lėšų grąžinimo vartotojams mechanizmas.

coins 948603 640

Tik kelias minutes užtrunkanti procedūra neišeinant iš namų, darbo kabineto ar bet kurios kitos vietos, kur yra interneto ryšys, ir jau parengtas įgaliojimas asmeniui jūsų ar įmonės vardu atlikti reikalingus veiksmus. Šiandien Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Civilinio kodekso pataisoms, kurios praplečia IT priemonėmis sudaromų įgaliojimų sąrašą. Pasinaudojus tik asmens identifikavimo priemonėmis – be notaro patvirtinimo, tokius dokumentus galės sudaryti ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys. 

avoid labyrinth 500x451

Pernai Lietuvos advokatūra kreipėsi į teismą dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) atsisakymo suteikti informaciją apie advokatų egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarką. Šiandien teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo STT veikti nepažeidžiant Viešojo administravimo įstatymo, o STT bandymas prisidengti Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatomis įvertintas kaip visiškai formalus, neaiškus ir prieštaringas.

club 2492011 640 1

Top