Įvairūs žurnalistų ar kitų viešąjį interesą ginančių asmenų ar jų grupių tyrimai, publikacijos viešojoje erdvėje, susijusios su politikais, valstybės organais, įvairių korporacijų ar valstybės organų veikla, paskutiniu metu sulaukia ypatingai daug visuomenės dėmesio. Tokiose situacijose įtakingi asmenys neretai kaip gynybos būdą renkasi klasikinį „paduosiu į teismą“. Tokia taktika paprastai labiausiai yra skirta įbauginti viešąjį interesą ginančius asmenis.

Domantas Velykis

Baigiasi pereinamasis laikotarpis, kuris buvo numatytas darbdaviams prisitaikyti prie Darbo kodekso (DK) 144 str. 8 d. pakeitimo. Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. buvo sumažintas kompensuojamas dydis nuo 50 procentų bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio iki 30 procentų bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio darbuotojams, kurių darbas yra kilnojamojo pobūdžio arba atliekamas lauko sąlygomis, arba susijęs su kelionėmis ar važiavimu.

papkes

Artėjant mokinių vasaros atostogoms, įsibėgėja aktyvi sezoninių darbų paieška: jaunieji darbuotojai planuoja ir ieško laikinų įdarbinimo vietų, norėdami užsidirbti asmeninių lėšų, išbandyti save naujoje srityje. Darbdaviams toks darbo rinkos naujokas padeda užpildyti trumpalaikes sezonines darbo vietas.

coins 948603 640

Išpopuliarėjus nuotoliniam darbui vis daugiau darbdavių suteikia savo darbuotojams galimybę ne tik dirbti iš namų ar bet kurios kitos patogios vietos Lietuvoje, bet taip pat pasinaudoti darbostogomis ir nuotolinę darbo vietą susikurti kad ir tolimajame Balyje.

agniete venckiene

Lietuvos Respublikos darbo kodekso 25 straipsnio 6 dalyje reglamentuota, kad darbo skelbime darbdavys privalo nurodyti informaciją apie siūlomo bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio (valandinio atlygio arba mėnesinės algos, arba pareiginės algos pastoviosios dalies) dydį ir (arba) dydžio intervalą, išskyrus įstatymuose numatytus atvejus.

12647769 BG1

Top