Didžioji dalis notariato paslaugų bus perkeltos į internetinę erdvę ir teikiamos nuotoliniu būdu. Į notaro biurą reikėtų atvykti tik tuo atveju, kai notarui būtina tiesiogiai nustatyti asmens tapatybę ar reiškiamą valią. Tokią notariato veiksmų pertvarką numato Teisingumo ministerijos parengtas Notariato įstatymo pataisų projektas. 

data 1590455 640

„Kai Europą ir visą pasaulį apėmė COVID-19 pandemija, pasekmes pajautėme visi. Kol medicinos darbuotojai nuolat dirba kovodami su viruso pasekmėmis mūsų sveikatai, verslai taip pat susidūrė su iššūkiais. Vieniems stojo prekių tiekimo grandinė, kiti buvo priversti stabdyti veiklą Lietuvoje paskelbus karantiną.

162 59bdd40af5988ba4425e584abc4ee9ee

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino Žemės įstatymo 9 straipsnio siūlomus pakeitimus, susijusius su anksčiau ne kartą kritikuotais ydingais valstybinės žemės nuomos ar pardavimo be aukciono aspektais.

15

Lietuvos notarų rūmams išsiuntus į notarų biurus pirmą apsauginių priemonių partiją, pirmadienį, kovo 23 dieną, pandemijos karantino sąlygomis darbą atnaujino arba tęsė du trečdaliai iš 244 Lietuvos notarų.

mediation

„Išanalizavus valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimo tvarką, paaiškėjo, kad jos apimtys nuolat didėja. Tačiau kyla pagrįstų abejonių, ar tikslingai panaudojamos biudžeto lėšos, ar dėl to nenukenčia paslaugų kokybė. Be to, nustatyta atvejų, kai asmenys piktnaudžiauja teise bylinėtis, nes proceso išlaidos apmokamos ne iš savo kišenės. Valstybė teisinę pagalbą turi garantuoti tik tiems asmenims, kuriems ji iš tikrųjų yra reikalinga“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

238 622b88564536da5d185ad6d22b31ade1

Top