Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2020 sausio 22

Lietuvos Respublikos Seimo priimtas Lietuvos Respublikos turto civilinio konfiskavimo įstatymas kelia grėsmę Lietuvos Respublikos Konstitucijoje bei tarptautinėje teisėje įtvirtintoms žmogaus teisėms, teisinei valstybei bei demokratiniams teisės principams. Tokią poziciją oficialiame kreipimesi į jo ekscelenciją Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą išreiškė Lietuvos advokatūra, prašydama įstatymą vetuoti.

books 2158737 640

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2020 sausio 15

Atsižvelgdama į srities visuomeninę reikšmę ir taršos atvejį Klaipėdoje, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino taršos leidimų ir taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimų išdavimą, keitimą, naikinimą bei leidimų sąlygų laikymosi kontrolę. Nustatyta, kad neužtikrinamas paraiškų derinimas su atsakingomis institucijomis, terminas, per kurį turi būti susipažinta su paraiškos dokumentais yra per trumpas, o prieš taršos leidimo išdavimą ne visada atliekami patikrinimai.

background 3332559 640

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2020 sausio 10

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir Teismų įstatymu bei gavęs Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo atleidžia Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėją Vaidutę Stangvilienę iš pareigų, jai savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

resize 680x520 dsc 2180

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2020 sausio 14

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl septynių apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas.

„Nuo šios dienos Jums tenka atsakomybė bet kokiomis aplinkybėmis saugoti savo profesijos garbę ir prestižą. Visur ir visada elkitės taip, kaip dera teisėjui, nes tik nuo Jūsų veiksmų priklausys, ar visuomenė ateityje pasikliaus teismais ir tikės nešališku teisingumu“, – priimdamas teisėjų priesaikas sakė Prezidentas.

resize 680x520 dsc 2180

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2020 sausio 10

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atsižvelgdama, kad sveikatos priežiūros specialistų kompetencija yra jautrus visuomenei klausimas, atliko sveikatos priežiūros specialistų profesinės kompetencijos patikrinimo antikorupcinį vertinimą. Pasirodo, nėra aiškiai reglamentuota, kaip kvalifikacija turėtų būti vertinama, taip pat nustatyta, kad sprendimai gali būti priimami praktiškai vienasmeniškai ir be pareigos fiksuoti posėdžio eigą.

6869336880 38a99668c7 o

Top