Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 kovo 21

Šiandien Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas Baudžiamojo kodekso ir kitų įstatymų pataisas, leisiančioms peržiūrėti nuteistiesiems paskirtą įkalinimo iki gyvos galvos bausmę. Tokį prašymą nuteistieji galės pateikti atlikę 20 metų laisvės atėmimo bausmę. 

Seimas floor

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 kovo 20

Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują specialistų grupę, kuri teiks siūlymus dėl teismo proceso ir neteisminio ginčų nagrinėjimo proceso tobulinimo. Pokyčiais siekiama sustiprinti nepriklausomo ir nešališko teisingumo vykdymo sąlygas.

hammer 802301 640

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 kovo 13

Sudėtingos mokesčių vengimo schemos nepraslysta pro Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) specialistų akis. Šį kartą gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) bandyta išvengti savo valdomos įmonės dukterinei kompanijai fiktyviai parduodant nereikalingą žemės sklypą. Maža to, sklypo vertė buvo nepagrįstai padidinta ir kelis kartus viršijo rinkos kainą. Verslininkas, nesąžiningai siekęs mokestinės naudos, po ilgo bylinėjimosi valstybės biudžetą papildys 480 tūkst. eurų suma

avoid labyrinth 500x451

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 kovo 19

Teisingumo ministerija siūlo išplėsti bausmių, nesusijusių su laisvės atėmimu, taikymą ir stiprinti nuteistųjų resocializaciją, kad jie keistų gyvenimo įpročius, nenusikalstų pakartotinai. Seimas šiandien po pateikimo pritarė Baudžiamojo kodekso, Bausmių vykdymo kodekso ir Probacijos įstatymo pakeitimų projektui, leisiančiam dažniau taikyti alternatyvias bausmes, lygtinį paleidimą ir intensyvią probacijos priežiūrą. Nacionalinė alternatyvų ir probacijos sistemos pertvarka būtų vykdoma, atsižvelgiant į pasiteisinusią kitų šalių ir mokslinių tyrimų išvadas.

55701

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 vasario 22

Klaipėdos krovinių vežimo geležinkeliais bei uosto krovos grupę „Kamineros grupė“ kontroliuojantis verslininkas Arūnas Tuma ir jo sutuoktinė, už daugiau kaip 350 tūkst. eurų pardavę bevertes įmonės „Urbino investment“ akcijas, siekė mokestinės naudos, todėl turės sumokėti daugiau kaip 50 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM), galutinai nutarė teismas.

club 2492011 640

Top