Paprasčiau bus atgauti skolą iš bandančių pasislėpti užsienyje

Kategorija: Kontaktai
Paskelbta: 2016 kovo 02

debtLietuvos Respublikos Teisingumo ministerija parengė įstatymo pataisas, kurios leis įgyvendinti 2014 m. gegužės 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą dėl europinio sąskaitos blokavimo įsakymo.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis pabrėžia, jog šiuo metu kreditoriams norint užblokuoti skolininko sąskaitą kitos Europos Sąjungos šalies narės banke tenka taikyti nacionalines procedūras. Įsigaliojus šiam reglamentui visose ES šalyse kreditoriai galės paprasčiau ginti savo teises.

Paruoštame įstatymo projekte numatyta, jog prašymai dėl europinio sąskaitos blokavimo įsakymo išdavimo suteikiami pirmosios instancijos teisme. Tose bylose, kurių ginčo esmė nėra teisminga Lietuvos teismams, prašymas dėl europinio sąskaitos blokavimo įsakymo būtų perduodamas skolininko gyvenamosios vietos Lietuvoje apylinkės teismui.

Teisingumo ministras aiškina, jog jei asmuo bylinėsis Lietuvos teisme dėl skolos atgavimo ir sieks užblokuoti skolininko sąskaitą kitoje ES šalyje, pavyzdžiui Vokietijoje, tai jis galės kreiptis į bylą nagrinėjantį pirmos instancijos teismą. Jei kreditorius nežinos, kuriuose tos šalies, šiuo atveju Vokietijos, bankuose skolininkas turi sąskaitas, tai Lietuvos teismas galės kreiptis į Vokietijoje paskirtą informavimo instituciją ir gaus visą turimą informaciją apie skolininko sąskaitas šalies bankuose.

Lietuvoje, kaip numatyta įstatymo projekte, europinį sąskaitos blokavimą vykdys antstoliai. Taip pat numatyta ir kokia tvarka vadovaujantis skolininkas bei kreditorius galės ginti savo pažeistas teises.

Įsigaliojus šiam įstatymui fiziniai ir juridiniai asmenys galės paprasčiau siekti tarpvalstybinio skolų išieškojimo, kadangi būsimą reikalavimų vykdymą bus galima užtikrinti laikinu lėšų blokavimu užsienio bankų sąskaitose. 

Top