Viešųjų juridinių asmenų steigimo dokumentų registravimui numatoma paprastesnė tvarka

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtam Civilinio kodekso pakeitimo projektui, kuriuo siekiama supaprastinti viešųjų juridinių asmenų, kurių steigėja ar savininkė yra valstybė ar savivaldybė, steigimo dokumentų rengimo ir registravimo Juridinių asmenų registre tvarką.

background 3332559 640

Steigimo dokumentams bus taikomi tik teisėkūros reikalavimai, nebetaikant reikalavimo atskirai jų pateikti Juridinių asmenų registrui. 

„Tai – dar vienas žingsnis, kuris mažins biurokratiją. Jį patvirtinus valstybės ar savivaldybės institucija, norėdama, pavyzdžiui, pakeisti pavaldžios įstaigos nuostatus, turės juos pateikti tik Teisės aktų registrui, o per registrų sąveikos sistemą duomenys bus perduoti Juridinių asmenų registrui. Todėl nebereikės dokumentų teikti dukart, kaip buvo iki šiol. Procesas bus greitesnis ir ekonomiškesnis“,– teigia teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Duomenų teikimo per registrų sąveikos sistemą pokyčiai leistų sutaupyti apie 13 tūkst. eurų valstybės ir savivaldybių biudžeto lėšų per metus. 

Šiems siūlymams dar turės pritarti Seimas.  

Top