Su pinigų plovimo nusikaltimais bus kovojama veiksmingiau

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2021 kovo 16

Seime po pateikimo pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui baudžiamąją atsakomybę už pinigų plovimą taikyti ne tik tuomet, kai turtas įgytas nusikalstamu būdu, bet ir tais atvejais, kai jis gautas dalyvaujant nusikalstamoje veikoje. 

bribe

„Siekiant užkardyti pinigų plovimo atvejus, baudžiamoji atsakomybė už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą kils ir tada, kai asmuo, pavyzdžiui, įsigis turtą, siekdamas padėti kitam nusikalstamoje veikoje dalyvaujančiajam išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – teigia teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska. 

Ministerija taip pat siūlo nuosavybės teisės apribojimą taikyti neribotai tiriant pinigų plovimo nusikaltimus, kurie priskirtini apysunkių nusikaltimų kategorijai. Tokiu atveju laikino nuosavybės teisės apribojimo terminas būtų pratęsiamas tiek kartų, kiek to reiktų tyrimui sėkmingai užbaigti. 

Pasak E. Dobrovolskos, tais atvejais, kai nuosavybės teisės bus apribotos į turtą, galintį greitai sugesti ar prarasti savo vertę, taip pat tuomet, kai jo saugojimo, priežiūros ir išlaikymo išlaidos būtų aiškiai per didelės, bus sudaromos galimybės tokį turtą parduoti ar perduoti. 

Įtvirtinant naują reglamentavimą, tikslinamas Baudžiamasis ir Baudžiamojo proceso kodeksai. 

Šios įstatymų nuostatos padės tinkamai įgyvendinti Europos Tarybos MONEYVAL komiteto pateiktas rekomendacijas Lietuvai, taip pat sėkmingai į nacionalinę teisę perkelti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl kovos su ES finansiniams interesams kenkiančiu sukčiavimu baudžiamosios teisės priemonėmis.

Top