Po šiandien atliktų proceso veiksmų aštuoni įtariamieji lieka sulaikyti, trims skirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2020 gegužės 13

Po šiandien atliktų kratų bei kitų privalomų proceso veiksmų ikiteisminiame tyrime dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo, tyrimui vadovaujančio prokuroro sprendimu trims įtariamiesiems, kurie yra privatūs asmenys, buvo paskirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

fotolia 168222001 1

Aštuoni kiti įtariamieji šiuo metu lieka sulaikyti. Iki dabar Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras teismui pateikė prašymus leisti taikyti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą įtariamiesiems Nerijui Marcinkevičiui, Donatui Puzinui, Nerijui Valatkai bei Šarūnui Mickevičiui. Teismo posėdžiai numatomi rytoj. Kitų asmenų atžvilgiu sprendimai dėl taikytinos kardomosios priemonės kol kas nėra priimti.

Kaip jau buvo pranešta, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus duomenų apie tai, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai Nerijus Marcinkevičius ir Ugnius Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamo persekiojimo skyriaus prokuroras Donatas Puzinas bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Nerijus Valatka, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėja su Kaune praktikuojančiu advokatu Šarūnu Mickevičiumi ir aptaria jų žinioje esančių finansinių – ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys. Galimai tokiu būdu tam tikrais atvejais buvo siekiama materialinės ar kitokios naudos.

Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio įsakymu visi trys prokurorai nuo šiandien nušalinami nuo pareigų, pradedami atitinkami tarnybiniai patikrinimai bei kitos vidinės procedūros.

Ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Top