Teisėjai dalyvavo mokymuose, kurių tema - prekyba žmonėmis

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2014 spalio 16

A victim of domestic viol 007Nacionalinėje teismų administracijoje spalio 14 dieną vyko mokymai teisėjams apie kovą su prekyba žmonėmis. Mokymus Lietuvos teisėjams vedė žinomi kovos su prekyba žmonėmis ekspertai iš JAV: teisėja Viginia Kendall ir prokuroras Danas Weissas.

Mokymų metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į problemas keliančius prekybos žmonėmis apsektus, pasidalinti JAV patirtimi šioje srityje. Patirties pasisemti siekė apie 70 teisėjų, jų padėjėjų bei nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Olegas Fedosiukas, kuris mokymų metų tarė sveikinimo žodį, džiaugėsi, kad Lietuvos teisėjams buvo suteikta galimybę pasidalinti patirtimi su JAV ekspertais, pasisemti žinių iš jų. Taip pat teisėjas pabrėžė, kad prekyba žmonėmis yra gilias socialines šaknis turini problema. Teisėjo žodžiais, JAV ekspertai daugiau dėmesio skiria ne bausmėms, bet aukų identifikavimui, apsaugai ir pagalbai, kuri yra labai svarbi norint aukoms grįžti į normalų gyvenimą.

JAV ambasados atstovas Jonathanas Herzogas dėkojo Nacionalinei teismų administracijai už galimybę bendradarbiauti, nes bendradarbiavimas tarp JAV ir Lietuvos ekspertų yra labai svarbus žingsnis siekiant efektyvios kovos su prekybos žmonėmis problema.

Mokymų metu JAV ekspertai įvardijo žinomas prekybos žmonėmis formas, pristatė problemos mąstą pasaulyje, supažindino su JAV įstatymine baze, atliekamus tyrimus ir kylančius sunkumus, taip pat, teisėsaugos ir nevyriausybinių organizacijų partnerystės aspektus. Praktinės sesijos metu buvo analizuojami įvairūs atvejai, aptariami aukų apklausos pavyzdžiai bei aukų atpažinimo kriterijai.

Tokie mokymai – ne pirmieji Lietuvoje. Šių metų kovo mėnesį galimybę dalyvauti tokiuose mokymuose turėjo ir prokurorai. Šiuos mokymus organizavo JAV ambasada ir LR Generalinė prokuratūra. Lietuvos pavyzdžiu susidomėjo ir Latvijos teisėsaugos atstovai, tad planuojama, kad panašūs mokymai vyks ir Latvijoje.

Top