Dar mažiau galimybių nuteistiesiems sukčiauti

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2015 gruodžio 22

4db7629ead6abNuteistieji, po š. m. liepos 1 d. įsigaliojusių Žalos, atsiradusios dėl valdžios institucijų veiksmų, atlyginimo ir atstovavimo valstybei pataisų, nebeturi galimybės apgaudinėti savo aukų ir kreditorių bei yra priversti atlyginti teismo priteistą žalą.

Juozo Bernatonio, teisingumo ministro, iniciatyva buvo pakeistas minėtas įstatymas taip, kad nuteisti asmenys, prisiteisę žalos dėl netinkamų kalinimo sąlygų atlyginimą, būtų priversti nurodyti savo asmeninę ar įkalinimo įstaigos banko sąskaitą, o ne kitų asmenų sąskaitas, pavyzdžiui, giminių ar draugų.

Teismų sprendimus vykdydama Teisingumo ministerija nuo š. m. liepos 1 d. iki lapkričio 1 d. nuteistiesiems pervedė apie 310 tūkst. eurų, iš kurių 68 tūkst. eurų atiteko ne nuteistiesiems, o jų aukoms ar kreditoriams. Šią sumą iš nuteistųjų asmenų banko sąskaitų ar įkalinimo įstaigų sąskaitų išskaičiavo antstoliai, kurie paskirti išieškoti žalą nukentėjusiems asmenims.

Teisingumo ministro teigimu, taip užkirsta dar viena galimybė nuteistiesiems sukčiauti ir aiškinti, kad jie neturi pinigų žalos atlyginimui. Dar ir šiuo metu atsiranda nuteistųjų, prašančių pervesti priteistas lėšas į jų giminaičių sąskaitas, tačiau tokie prašymai atmetami.

Įsigaliojusios pataisos leidžia antstoliams paprasčiau ir efektyviau išieškoti iš nuteistojo, nes pinigai pervedami tik į tą sąskaitą, kurią antstolis nesunkiai gali identifikuoti, o ten esančias lėšas areštuoti. Tokiu būdu geriau užtikrinami ir kreditorių interesai.

Top