Pasiskiepiję trečiųjų šalių piliečiai sudaryti santuokos gali atvykti be leidimo

Kategorija: Šeimos teisė
Paskelbta: 2021 birželio 04

Nuo birželio 1-os trečiųjų šalių piliečiai atvykti į Lietuvą santuokos sudarymui gali paprasčiau. ES registruotomis vakcinomis pasiskiepijusiems užsienio šalių piliečiams pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija skiepijimo schemą, teisingumo ministro leidimas atvykti į Lietuvą nėra reikalingas.

723 c705f0a380ddebe73ea6f7c3ea3ca005

Norintys atvykti asmenys su savimi turi turėti asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad asmens skiepijimas viena iš COVID-19 ligos vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“ ar „Vaxzevria“) yra baigtas.

Dokumentai apie atliktą vakcinaciją turi būti parengti viena iš oficialių ES kalbų.

Prieš atvykstant į Lietuvą, ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios, privaloma užpildytą anketą ir gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu, NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

Nevakcinuotiems trečiųjų šalių piliečiams, norintiems atvykti į mūsų šalį susituokti, kaip ir anksčiau, privalu gauti teisingumo ministro leidimą. 

Daugiau informacijos apie reikalavimus leidimui atvykti santuokos sudarymui gauti rasite čia: https://bit.ly/2SNHTCx.

Top