E. Dobrovolska: teisingumas gali būti pasiektas tik užtikrinant visų žmonių interesų pusiausvyrą, grįstą pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska susitikime su Europos Tarybos generaline sekretore Marija Pejčinović Burić daugiausia dėmesio skyrė Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimų aptarimui, žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimui, skaitmeninimo ir nuotolinių paslaugų prieinamumo gerinimui, partnerystės reglamentavimo svarbai.

fist 424500 640

Ministrė Evelina Dobrovoska padėkojo Marijai Pejčinović Burić už veiksmingą bendradarbiavimą ir pagalbą įgyvendinant EŽTT sprendimus, taip pat išsakė pritarimą EŽTT taikomoms naujoms procedūroms, leidžiančioms supaprastinti bylų svarstymą. 

Ministrė akcentavo, jog Lietuva ketina iki 2024 m. patobulinti teisės aktus, kad būtų užtikrintas efektyvesnis EŽTT sprendimų įgyvendinimas Teisingumo ministerijos srityje, tuo pačiu geriau ginamos žmogaus teisės. 

„Veiksminga ir nepriklausoma teisinė sistema gali funkcionuoti tik užtikrinant visų žmonių interesų pusiausvyrą, grįstą pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms, skaidrumo ir efektyvumo principais, – pabrėžė E. Dobrovolska. – Ir Lietuva, remdamasi gerąja Europos Sąjungos šalių patirtimi, pasiryžusi eiti šiuo keliu“.

Skaitmeninimas ir nuotolinių paslaugų prieinamumo gerinimas – taip pat itin aktualus Lietuvai ir visai ES klausimas. 

E. Dobrovolskos teigimu, Lietuva imasi priemonių viešųjų paslaugų skaitmeninimo plėtrai ir vartotojų teisių šiame kontekste užtikrinimui, nes pasaulinės pandemijos akivaizdoje ši sritis reikalauja skubių ir veiksmingų sprendimų. 

Europos Tarybos generalinė sekretorė Marija Pejčinović Burić domėjosi Lietuvos planais lyties keitimo procedūrų, partnerystės reglamentavimo srityje.

E. Dobrovolska pabrėžė, kad Lietuva, sekdama daugumos kitų ES šalių pavyzdžiu, atsižvelgdama į teismų praktiką bei tarptautinių organizacijų rekomendacijas, rengia įstatymo projektą, padėsiantį užtikrinti translyčių asmenų teises, o parengtas Partnerystės įstatymo projektas Seime bus svarstomas artimiausiu metu. 

Susitikimo metu taip pat daug dėmesio skirta neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kurstymo temai, bausmių sistemos modernizavimo perspektyvai. 

Top