Notarinių paslaugų priemonė – internetas

Netrukus daugelį notarinių veiksmų bus galima atlikti neišėjus iš namų. Šiandien Seimas priėmė svarstyti Teisingumo ministerijos pateiktas Notariato įstatymo pataisas, leisiančias didžiąją dalį paslaugų gauti elektroninėje erdvėje.  

future tech 2014

„Nuotolinės notariato paslaugos – neišvengiamas pažangos etapas technologijų amžiuje. Sudaryti elektroniniai dokumentai prilygs notarų išduotiems popieriniams dokumentams. Toks paslaugų teikimo būdas būtų labai patrauklus tiek verslininkams, tiek žmonėms“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Notariato įstatymo pakeitimo projekte siūloma suteikti notarams teisę atlikti notarinius veiksmus nuotoliniu būdu ir įforminti juos elektroniniuose notariniuose dokumentuose. Šie duomenys būtų perduodami jau veikiantiems valstybės registrams ir informacinėms sistemoms.

Elektroninėmis priemonėmis į notarą būtų galima kreiptis iš bet kurios valstybės ar Lietuvos vietos, kur veikia internetas. Tai itin aktualu ir nedidelių miestelių, kur nėra notarų biurų,  žmonėms, ar tiems, kuriems dėl įvairių priežasčių sunku išeiti  iš namų.

Notarai negalėtų nuotoliniu būdu tik tvirtinti testamentų, priimti jų saugoti ir patvirtinti faktą, kad toks asmuo egzistuoja.

Notaras neprivalėtų teikti paslaugos nuotoliniu būdu, jeigu manytų, kad kliento teisėtų interesų apsaugą galėtų geriau užtikrinti tik tiesiogiai su juo susitikęs, ar reikėtų išsiaiškinti asmens valią, išaiškinti jam atliekamų notarinių veiksmų pasekmes, įsitikinti asmens tapatybe.

 

 
Top