Vartotojų asociacijoms skirs lėšų ginti teisme vartotojų grupių interesus

Vyriausybė nusprendė dalį vartotojų asociacijoms skiriamo valstybės finansavimo numatyti grupės ieškinio ir vartotojų viešojo intereso gynimui.

fotolia 168222001 1

„Vartotojų asociacijos gali atstovauti teismuose, gindamos vartotojų interesą,  ar teikti grupės ieškinį, pavyzdžiui, dėl neįvykusio koncerto, bankrutavusios ir išvykos nesuorganizavusios kelionių agentūros. Todėl šioms asociacijoms tikslinga skiri finansavimą, kad būtų padengta bent dalis atstovavimo teismuose išlaidų“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Dėl šių išlaidų vartotojų asociacijos galės pateikti laisvos formos paraišką Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, kuomet reikės inicijuoti atitinkamą ieškinį dėl vartotojų teisių apsaugos.

Biudžeto lėšas vartotojų asociacijoms skirsto Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Šiuo metu Seime svarstomos Teisingumo ministerijos parengtos įstatymų pataisos, kaip patobulinti grupės ieškinio pateikimo procedūrą, kad vartotojai galėtų paprasčiau ir sklandžiau apginti savo teises. Vartotojų asociacijoms tokiose bylose nereikės turėti grupės advokato. Jos, kaip grupės atstovės, galės atstovauti visiems vartotojams, ne tik asociacijų nariams. Grupės ieškinio bylose vartotojai bus atleidžiami nuo žyminio mokesčio už bendrą neturtinį reikalavimą, pavyzdžiui, uždrausti tam tikrus veiksmus.

Top