E. Dobrowolska: teisingumas triumfuos tik tada, kai atsakingi asmenys bus nuteisti už agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2022 gruodžio 09

Šiandien Briuselyje vykstančiame ES Teisingumo ir vidaus reikalų ministrų tarybos posėdyje aktyviai diskutuojama dėl teisinių mechanizmų užtikrinant agresoriaus atsakomybę bei žalos atlyginimą Ukrainai ir jos žmonėms.

evelina dobrovolska

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, šiuo metu kaip niekada svarbu sutelkti pastangas siekiant naujų teisinių įrankių taikymo karinės agresijos Ukrainoje kontekste. Europos Sąjungos vieningumas dėl aiškaus agresijos pasmerkimo ir atsakomybės užtikrinimo yra būtinas, nes tai yra esminė prielaida taikai ir teisingumui Europoje atstatyti.

„Europos Komisijos vadovei išreiškus aiškią lyderystę dėl politinės, teisinės ir finansinės agresoriaus atsakomybės įgyvendinimo, tvirtai palaikome šiuos ambicingus žingsnius ir tikimės, kad artimiausiu metu visi kartu susitarsime ir dėl trūkstamų teisinių mechanizmų. Teisingumas triumfuos tik tada, kai atsakingi asmenys bus nuteisti, o pajamos iš įšaldyto Rusijos ir jos subjektų turto galės būti konfiskuojamos ir panaudojamos žalos atlyginimui bei Ukrainos atstatymui", – pabrėžia E. Dobrowolska.

E. Dobrowolskos teigimu, kuo sparčiau Europa vieningai sutelks pastangas visiems įmanomiems teisingumo vykdymo formatams, įskaitant specialaus tribunolo įsteigimą, įgyvendinti, tuo greičiau teisingumo pergalę prieš nebaudžiamumą pajus milijonai kenčiančių Ukrainos žmonių.

ES Ministrų tarybos metu taip pat aptartas direktyvos dėl žurnalistų ir pilietinės visuomenės atstovų apsaugos nuo nepagrįstų ieškinių klausimas, teisėkūros pasiūlymų aplinkos apsaugos pagal baudžiamąją teisę ir teisminio bendradarbiavimo bei teisės kreiptis į teismą skaitmeninimo srityse paketas, kiti aktualūs teisingumo srities klausimai.

Top