Už seksualinę prievartą prieš nepilnamečius baus griežčiau

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2020 lapkričio 05

Baudžiamajame kodekse įtvirtina nauja nuostata taikyti griežtesnę atsakomybę už seksualinius nusikaltimus prieš nepilnamečius. Numatyta ilgesnė laisvės atėmimo bausmė, sunkinančia aplinkybe bus laikomas nusikaltimas prieš šeimos narį ar artimos aplinkos nepilnametį. Šiandien Seimas pritarė šioms Teisingumo ministerijos parengtoms įstatymo pataisoms.

Child silence

Už neprievartinius seksualinius veiksmus su nepilnamečiu atsakys ir asmuo, piktnaudžiaujantis pasitikėjimu, autoritetu ar įtaka nepilnamečiui. Šią  nusikalstamą veiką padarius prieš jaunesnį negu 16 metų asmenį, kaltinamajam grės laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų. Dabar už tokius veiksmus taikoma laisvės atėmimo bausmė iki 6 metų, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.
Stiprinti šeimos ir jos narių apsaugą padės nauja baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – seksualinio pobūdžio nusikalstama veika prieš artimąjį giminaitį, šeimos narį ar kartu gyvenantį asmenį.

Šios Baudžiamojo kodekso pataisos leis įgyvendinti  Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija.

Top