Lietuvos zoologijos sodo darbuotojas pripažintas kaltu dėl papirkimo

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2020 vasario 17

Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, Lietuvos zoologijos sodo darbuotoją P. B. pripažino kaltu dėl papirkimo ir skyrė jam 13500 eurų baudą. Procesą baigus baudžiamuoju įsakymu bauda buvo sumažinta trečdaliu ir paskirta galutinė 9000 eurų (180 MGL) bauda.

club 2492011 640

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo papirkimo buvo pradėtas Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) gavus Aplinkos ministro patarėjos pranešimą. Tyrimo duomenimis, Zoologijos sodo darbuotojas P. B., kurio pareigos prilyginamos valstybės tarnautojui, per kelis kartus pasiūlė 8000 eurų vertės kyšį Aplinkos ministro patarėjai ir dalį kyšio davė. Neteisėtu atlygiu buvo siekiama patarėjos palankumo rengiant Zoologijos sodo pašarų pirkimo, nurašymo ir inventorizacijos dokumentų patikrinimo išvadą.

P. B. taip pat siekė papirkti Aplinkos ministro patarėją už pageidaujamą jos neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, kad ji, kaip Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atstovė, sudarytų sąlygas vienai statybos įmonei tęsti darbus Lietuvos zoologijos sode ir apie galimus statybos darbų pažeidimus neperduotų informacijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai.

Kaltinamasis pripažino savo kaltę ir sutiko sumokėti teismo jam skirtą baudą.

Primename, kad pranešti STT apie korupcinius atvejus, žymėti „karštuosius taškus“, kur susidūrėte su korupcija, taip pat – gauti STT naujienas nuo šiol galite ir mobiliąja programėle „Pranešk STT“.

Parsisiųsti programėlę galite čia:

„Android“ – http://bit.ly/31vifTq  
„iOS“ – https://apple.co/31ApA3T 

Top