Generalinėje prokuratūroje diskutuojama apie Pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimą

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2020 vasario 11

Šiandien Generalinėje prokuratūroje vyksta „Pranešėjų apsaugos forumas 2020“. Forumą Pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo tema organizuoja Generalinė prokuratūra kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir organizacija „Transparency International“.

domino 665547 960 720

Forumo metu aptariami esminiai Pranešėjų apsaugos įstatymo aspektai (pranešėjo samprata, skatinimo ir pagalbos priemonių visuma ir kt.) bei vertinama, ar šio įstatymo nuostatos yra pakankamos, siekiant užtikrinti maksimalią pranešėjų apsaugą mūsų šalyje, kiek jos atitinka Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl asmenų, pranešančių apie ES teisės pažeidimus, normas. Generalinė prokuratūra, kaip kompetentinga institucija, supažindins forumo dalyvius su Pranešėjų apsaugos įstatymo taikymo praktika, pasidalins kilusiais iššūkiais. Savo patirtimi vertinant pranešimus apie galimas korupcines veikas dalinsis STT pareigūnai. Vidinius pranešimų kanalus sėkmingai įsidiegusios įstaigos pristatys jų diegimo procesą ir atsakys į klausimą, kam įstaigai reikalingas vidinis kanalas.

Forume dalyvauja viešojo ir privataus sektoriaus įmonių, valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovai, Generalinės prokuratūros prokurorai, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai bei „Transparency International“ atstovai.

Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas įsigaliojo 2019 m. sausio 1 d. Pernai Lietuvoje pranešėjo statusas buvo suteiktas 36 asmenims.

Top