Nuosprendį už nužudymą išgirdo po 15 metų

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2019 rugpjūčio 01

Šalčininkų rajone, Jašiūnų miestelyje, 2004 metais iš chuliganiškų paskatų nužudęs vyriškį, šių metų liepos pabaigoje J. V. išgirdo Vilniaus apygardos teismo nuosprendį. Teismas jam skyrė aštuonių metų laisvės atėmimo bausmę.

resize 700x500 ds 2973

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, duomenimis, 2004 metų lapkričio 13-osios naktį šalia vieno baro Jašiūnų miestelyje vyko muštynės. Jų metu į barą įbėgęs asmuo golfo lazda sudavė keletą stiprių smūgių bare ramiai buvusiam vyriškiui, kuris nuo patirtų sužalojimų mirė. Policijos pareigūnai iš karto po įvykio nustatė asmenis, galimai dalyvavusius muštynėse. Jiems buvo pateikti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei nužudymo, tačiau, nesurinkus pakankamai duomenų, kad minėti asmenys galėjo nužudyti vyriškį, ikiteisminis tyrimas jų atžvilgiu buvo nutrauktas.

Ilgą laiką ikiteisminis tyrimas buvo aklavietėje. 2017 metų pradžioje Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, kruopščiai išanalizavę ir įvertinę turimus duomenis dėl sunkaus nusikaltimo padarymo, ikiteisminį tyrimą atnaujino. Jį atlikti buvo pavesta Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnams. Atnaujinus tyrimą, prokurorai ir policijos tyrėjai pakartotinai apklausė liudytojus, kurie jau buvo davę parodymus, bei nustatė naujus, kurie taip pat galėjo papasakoti tyrimui reikšmingas aplinkybes apie tos nakties įvykius.

„Po intensyvių ikiteisminio tyrimo veiksmų, J. V. buvo pripažintas įtariamuoju dėl nužudymo ir kreiptasi į teismą dėl kardomosios priemonės – suėmimo – skyrimo už akių, kadangi jis tuo metu gyveno Didžiojoje Britanijoje“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą byloje palaikęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rimas Juodis.

Sunkiu nusikaltimu įtariamas Lietuvos Respublikos pilietis pagal Europos Sąjungos arešto orderį į Lietuvą buvo atgabentas iš Didžiosios Britanijos. Apklausus įtariamąjį, pastarasis padėjo ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams atskleisti šio kraupaus nusikaltimo detales ir prisipažino nužudęs vyriškį.

Top