Bus teisiamas garbaus amžiaus moterį apiplėšęs ir išžaginęs vyras

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2019 liepos 30

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai išžaginimu ir plėšimu pareikšti 53 metų R. V. K. Laisvės atėmimo bausmę atlikęs ir š. m. gegužės mėnesio pabaigoje iš įkalinimo įstaigos paleistas vyriškis vėl sės į kaltinamųjų suolą.

dagger 1877106 640

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, birželio pradžioje nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis R. V. K. užėjo į vieną namą Pastrėvio seniūnijoje. Panaudodamas fizinį smurtą bei grasindamas peiliu, jis sumušė ir išžagino garbaus amžiaus namo šeimininkę bei pavogė 26 eurus.

Po intensyvios ir sudėtingos paieškos Pastrėvio miškuose Vilniaus AVPK Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, kuriems aktyviai padėjo gyventojai bei vietos pareigūnai, įtariamąjį rado besislapstantį. R. V. K. buvo sulaikytas. Savo kaltę jis pripažino iš dalies. Jo atsakomybę sunkina tai, kad nuo jo nukentėjo dėl garbaus amžiaus bėjėgiškos būklės moteris ir tai, kad R. V. K. yra recidyvistas. Kalėjime jis yra praleidęs didžiąją savo gyvenimo dalį. Dažniausiai už vagystes ir plėšimus R. V. K. laisvės atėmimo bausmė buvo skirta devynis kartus.

Už išžaginimą ir plėšimą jam gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmams.

Top