Bus baudžiami ir kyšius užsienio pareigūnams duodantys asmenys

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2015 lapkričio 25

2688Seime buvo priimtos Teisingumo ministerijos parengtos Baudžiamojo kodekso pataisos, kurios leistų visais atvejais traukti asmenį, papirkusį užsienio pareigūną, baudžiamojon atsakomybėn. Pataisos buvo rengiamos Lietuvai siekiant tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis pažymi, kad šiomis pataisomis bus siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimui tose situacijose, kai nusikaltimas išaiškėja, tačiau nei tas asmuo, kuris papirko, nei tas, kurį papirko nėra nubaudžiami, taip teisingumas lieka neįvykdytas, neužkertamas kelias korupcijai. Tikima, kad naujos pataisos leis efektyviau kovoti prieš korupciją.

Įstatymo projektas numato ir užsienio valstybės institucijos, įstaigos ar tarptautinės viešosios organizacijos pareigūno apibrėžimo patobulinimą Baudžiamajame kodekse, atsižvelgiant į EBPO Konvencijos dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose reikalavimus. Po pakeitimo pareigūnais bus laikomi ir įmonių ar asociacijų, kurias kontroliuoja užsienio valstybė, vadovai, ne tik valdžios institucijų tarnautojai, kaip yra iki šiol.

Lietuva, prisijungdama prie Konvencijos, įsipareigoja aktyviai kovoti su užsienio pareigūnų papirkinėjimu, atitinkamai bausti ir Lietuvos įmones bei gyventojus, kurie duoda kyšį užsienio pareigūnams.

Top