Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė: Kokybiškas valstybės valdymas ir žmogaus teisių apsauga stiprina vienas kitą

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2023 gruodžio 06

Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 75-mečio proga Teisingumo ministerija visuomenei pristatys menininkės Agnės Kišonaitės sukurtą instaliaciją „Teisingumas“. Šių metų pavasarį prasidėjęs projektas kvietė visus norinčius padovanoti nebereikalingus akinius. Surinkti akiniai tapo kūrybine medžiaga Temidę vaizduosiančiam meno kūriniui „Teisingumas“. 

244 7eefb98432d88c71eaf8ae910e8afeca

Prie iniciatyvos prisijungusi Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė atkreipia dėmesį, kad Visuotinė žmogaus teisių deklaracija užėmė labai svarbią vietą nepriklausomos Lietuvos raidoje. Jos teigimu, tarptautiniai žmogaus teisių standartai tapo gairėmis plėtojant nacionalinę teisę ir žmogaus teisių apsaugą mūsų valstybėje, o kiekviena jos Vyriausybė, priimdama mandatą, prisiima ir atsakomybę už žmogaus teisių puoselėjimą.

„Kokybiškas valstybės valdymas ir žmogaus teisių apsauga stiprina vienas kitą. Abu yra neįmanomi be dalyvavimo, atskaitomybės, skaidrumo ir valstybės atsakomybės principų. Lietuva pirmąkart įsipareigojo laikytis Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracija. Net ir tuomet, kai pačios Lietuvos laisvė buvo gesinama brutaliausiais būdais, teisingumo vertybės išliko mūsų šalies kūrėjų ir gynėjų prioritetu. Tokį vertybinį pagrindą simbolizuos ir naujajai teisininkų kartai primins instaliacija Teisingumo ministerijoje“, – teigė Ministrė Pirmininkė.

Menininkės Agnės Kišonaitės kuriamoje instaliacijoje teisingumo deivė Temidė vaizduojama geltonų rudbekijų, priskiriamų teisingumo simboliams, fone. Anot A. Kišonaitės, senų akinių rinkimas ir panaudojimas koliaže simbolizuoja tai, kaip kiekvienas skirtingai matydavo ir gali matyti tą patį reiškinį ar objektą. 

Šiuo metu instaliacijai „Teisingumas“ jau surinkta keli tūkstančiai akinių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje ir kituose miestuose bei miesteliuose. Akiniai buvo renkami Teisingumo ministerijoje, Lietuvos universitetų teisės mokyklose, teismų rūmuose, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos regioniniuose padaliniuose, notarų biuruose, Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje, Advokatų taryboje ir kt.

Teisingumo ministerija viliasi, kad instaliacija „Teisingumas“ taip pat įprasmins vienus svarbiausių jos organizuojamų įvykių – į profesinį kelią palydės šioje ministerijoje valstybei prisiekiančius teisininkų bendruomenės narius: advokatus, notarus, antstolius ir teismo ekspertus. 

Instaliacija bus pristatyta gruodžio 11 dieną, kai Teisingumo ministerijoje tradiciškai bus apdovanoti prie žmogaus teisių puoselėjimo prisidėję teisininkai ir teisingumo srityje veikiančių įstaigų atstovai.

Top