Birželio 8-ąją minima Pasaulinė antstolių diena

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2023 birželio 08

Lietuvos antstoliai šią dieną mini kartu su kolegomis iš dar 97 pasaulio šalių, kurių profesines organizacijas vienija Tarptautinė antstolių ir teismo pareigūnų sąjunga (UIHJ).

antstoliu rumai

Pasaulinė antstolių diena UIHJ iniciatyva minima antrąjį birželio ketvirtadienį. Šiais metais – jau 16-ąjį kartą.

Antstolis ir žiniasklaida: komunikacijos galia

Tokį Pasaulinės antstolių dienos moto paskelbusi UIHJ pabrėžia, kad svarbu mažinti atotrūkį tarp antstolių tikrojo vaidmens visuomenėje ir visuomenės požiūrio į antstolių darbą.

„Nors Europos Žmogaus Teisių Teismas antstolius yra pripažinęs „neatskiriamu elementu užtikrinant teisės viršenybę“, antstolius vis dar lydi nepagrįstai neigiamas įvaizdis, nulemtas tam tikrų nepopuliarių funkcijų“,– teigiama UIHJ informaciniame pranešime.

Pasak pranešimo, visuomenės informavimo priemonės turi reikšmingą įtaką mūsų gyvenimui, jos gali formuoti visuomenės nuomonę. Yra manančių, kad žiniasklaidos priemonės tapo savotiškais „tiesos teisėjais“. Šios Pasaulinės antstolių dienos idėja – paskatinti antstolių ir žiniasklaidos dialogą, kad jų atstovai bendrautų ne priešininkų, bet sąjungininkų kalba.

UIHJ yra tarptautinė nevyriausybinė organizacija, įkurta 1952 m. Lietuvos antstolių institucija šios tarptautinės organizacijos nare tapo 2001 metais. UIHJ siekia harmonizuoti sprendimų vykdymo procesus įvairiose šalyse ir padėti įgyvendinti teisingumą be sienų.

Top