Įtvirtinta atsakomybė už alkoholio produktų vartojimą transporto priemonėse

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2023 gegužės 11

Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis sutarta įtvirtinti administracinę atsakomybę už neteisėtą alkoholio produktų vartojimą ir gabenimą transporto priemonėse.

drink driving 808790 640

Pagal priimtas naujas nuostatas, nuo birželio 1-osios alkoholio produktų vartojimas, laikymas ir gabenimas atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, užtrauks baudą nuo 40 iki 100 eurų. Už pakartotinai padarytą pažeidimą grės bauda nuo 100 iki 140 eurų.

Lietuvoje dar 2009 m. įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, draudžiančios fiziniams asmenims vartoti, laikyti ir gabenti alkoholio produktus atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos. Tačiau už alkoholio vartojimą automobilio salone įprastai iki šiol buvo baudžiamas tik transporto priemonės vairuotojas pagal kodekse įtvirtintą bendrą Kelių eismo taisyklių pažeidimo punktą. Už minėtą nusižengimą numatyta piniginė bauda svyruoja nuo 10 iki 12 eurų.

Už šiuos teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-1869 (2) ES) balsavo 96 Seimo nariai, susilaikė 7 parlamentarai.

Top