Seimas pritarė siūlymams dėl advokatų ir jų padėjėjų darbo apmokėjimo

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2022 balandžio 12

Seimas pritarė Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimams (projektai atitinkamai Nr. XIVP-1002(2) ir Nr. XIVP-1003(2) dėl apmokėjimo advokatams ir jų padėjėjams.

resize 700x500 ds 2973

„Jau studijų metu kėlė nuostabą nuostatos, kad baudžiamajame procese išteisintam asmeniui nėra atlyginamos bylinėjimosi išlaidos. Tai, kad mes su šia nuostata gyvenome iki šiol, laikyčiau nesusipratimu. Džiaugiuosi, kad šiandien turime šito klausimo priėmimą. Raginu kolegas palaikyti, nes tų asmenų, kurie baudžiamajame procese buvo išteisinti (jie buvo nekalti arba nepakako įrodymų), gyvenimas ir taip apkarsta, tad palikti jiems bylinėjimosi išlaidas apmokėti būtų neteisinga“, – sakė Seimo narys Audrius Petrošius.

Kodeksuose įtvirtinta, kad asmenį išteisinus, teismas, priimdamas nuosprendį ar nutartį, priima sprendimą dėl asmens patirtų būtinų ir pagrįstų išlaidų advokato arba advokato padėjėjo, kuris dalyvavo byloje kaip šio asmens gynėjas, paslaugoms apmokėti, atsižvelgiant į bylos aplinkybes, atlyginimo iš valstybės lėšų teisės aktų nustatyta tvarka. Taip pat įtvirtintas apmokėjimas advokato padėjėjui ir kai įtariamajam, kaltinamajam ar nuteistajam buvo paskirta valstybės garantuojama teisinė pagalba, ar kai už gynybos paslaugas pats moka įtariamasis, kaltinamasis ar nuteistasis arba jų pavedimu ar sutikimu – kiti asmenys.

Už Baudžiamojo kodekso pataisas balsavo visi 133 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimams pritarė 126, prieš buvo vienas Seimo narys.

Pataisos įsigalios 2022 m. gegužės 1 d.

Top