Metus vainikavo net 20-ies advokatų ir teismo ekspertų priesaikos

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2021 gruodžio 28

Šiandien Teisingumo ministerijoje prisiekė 16 būsimų advokatų ir 4 teismo ekspertai. Sveikindama prisiekusiuosius teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pasidžiaugė, kad priesaikų ceremoniją gaubia ir šventinio laikotarpio džiugesys, o būsimiems advokatams ir teismo ekspertams palinkėjo garbingos misijos: ginti ir užtikrinti žmogaus teises ir laisves.

238 622b88564536da5d185ad6d22b31ade1

„Jūs kursite Lietuvą, kurioje žmogaus teisės yra gerbiamos, įgyvendinamas teisės viršenybės principas, šalį, kur visuomenės pasitikėjimas valstybe ir jos institucijomis yra nuolatos stiprinamas“, – akcentavo E. Dobrovolska.

Pasak ministrės, džiugina ir nuolat didėjantis visuomenės pasitikėjimas advokatais, nes šiuo metu advokatai yra viena iš grupių, turinti didžiausią visuomenės pasitikėjimą.

„Spinter“ atlikto sociologinio tyrimo duomenys atskleidžia, kad visuomenės pasitikėjimo advokatais balas – 6,23 iš dešimties, net 36 proc. apklaustųjų mano, kad advokatai yra pagrindiniai žmogaus teisių gynėjai.

Per 2021 metus advokatų bendruomenę papildė 66 naujai prisiekę advokatai, teismo ekspertų bendruomenę – 7 teismo ekspertai.

Top