Prezidentas Teismų dienos proga: reikia sprendimų, kurie sustiprintų teismų sistemą ir pritrauktų geriausius šalies teisininkus

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2021 gruodžio 15

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį, Teismų dienos išvakarėse, lankėsi Vilniaus miesto apylinkės teisme, pasveikino Lietuvos teismų bendruomenę profesinės šventės proga.

4db7629ead6ab


Pasak Prezidento, Lietuvos teismai pastaruoju metu neišvengia sudėtingų iššūkių, tačiau matomos pastangos juos įveikti. Šalies vadovas Teismų dienos proga paragino teisėjus prisidėti prie teigiamų sistemos pokyčių.

Valstybės vadovo teigimu, nuo to, kaip kokybiškai atliekamas darbas pirmosios instancijos teisme, priklauso visai šalies teismų sistemai tenkantis krūvis. Tad būtina skirti ypatingo dėmesio apylinkių teismų darbo kokybei: profesionalių teisininkų pritraukimui, jų kvalifikacijos kėlimui, tinkamoms darbo sąlygoms.

„Teisėjų atlyginimai turi būti konkurencingi ir patrauklūs aukščiausios kvalifikacijos teisininkams, šiuo metu stebimi ekonominiai pokyčiai skatina juos peržiūrėti. Adekvatus teisėjo atlygis, visų pirma, yra teismo nepriklausomumo garantas“, – sakė Prezidentas.

Prezidentas nurodė, kad palaikys iniciatyvas, susijusias su teisėjų profesijos patrauklumo ir teismų nepriklausomumo didinimu. Taip pat šalies vadovas paragino teismų savivaldą nuolat stebėti visos sistemos efektyvumą, vertinti, ar kintantis bylų skaičius atitinka teisėjų poreikį, analizuoti, ar tinkamai paskirstomas darbo krūvis.

Prezidento teigimu, jo inicijuotos ir Seimui pateiktos Teismų įstatymo pataisos, be kita ko, teisėjų atrankos procedūras padarys efektyvesnes, o tai taptų ir svarbiu atspirties tašku siekiant geriau subalansuoti teismų darbo krūvius.

Pasak šalies vadovo, visuomenės pasitikėjimą teismais kuria viso teismo kolektyvo požiūris į kiekvieną asmenį, peržengusį teismo slenkstį. Pagarbus išklausymas, saugumo jausmas teismo proceso metu, suprantamai paaiškintas teismo sprendimas ir jo pasekmės – visa tai ir yra teisingumas.

Top