Pasimatymai laisvės atėmimo įstaigose – su Galimybių pasu arba jį atitinkančiu dokumentu

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2021 liepos 05

Ilgalaikiai ir trumpalaikiai pasimatymai su suimtaisiais ir nuteistaisiais laisvės atėmimo įstaigose galės vykti lankytojams pateikus galiojantį Galimybių pasą arba jo suteikimo kriterijus atitinkančius dokumentus.

resize 700x500 ds 2973

Nuo liepos 1 d. Lietuvos Respublikoje panaikinus karantino režimą, tačiau liekant galioti ekstremaliajai situacijai, į nuteistųjų ir suimtųjų trumpalaikius ir ilgalaikius kontaktinius pasimatymus atvykstantiems asmenims taikomi apribojimai ir į pasimatymus įleidžiami tik lankytojai, turintys galiojantį Galimybių pasą ar atitinkantys jo suteikimo kriterijus ir atvykimo metu pateikę tai patvirtinančius dokumentus.

Į ilgalaikius ir trumpalaikius kontaktinius pasimatymus pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose gali atvykti asmenys, atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų:

1. yra pasiskiepiję Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina:

- praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
- praėjus 4 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
- praėjus 4 savaitėms po pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių;
- po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą.

2. Persirgo COVID-19 liga ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų (bet ne anksčiau nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas).

3. Turi ne anksčiau nei prieš 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, atliktą COVID-19 tyrimą (SARS-CoV-2 PGR tyrimą ar antigeno testą) ir gautą neigiamą atsakymą.

Į pasimatymą su kalinamuoju gali atvykti ne daugiau kaip du pilnamečiai asmenys, arba vienas pilnametis ir du nepilnamečiai. Vaikams iki 16 metų Galimybių pasas nėra privalomas.

Trumpalaikių kontaktinių pasimatymų metu ir bendrose įstaigos patalpose privaloma dėvėti kaukes. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį), vaikams iki 6 metų.

Ribojimai dėl pasimatymų įkalinimo įstaigose paliekami, atsižvelgiant į tai, kad laisvės atėmimo įstaigos yra padidintos rizikos vietos plisti sveikatai pavojingoms infekcijoms. Nemažai nuteistųjų bausmes atlieka gyvendami grupėmis uždaruose kolektyvuose – tokiais atvejais bet kokios infekcijos plitimas gali būti žymiai greitesnis ir pavojingesnis nei įprastuose kolektyvuose ir erdvėse. Be to – į pasimatymus su kalinamaisiais lankytojai atvyksta ir iš užsienio šalių, kuriose intensyviai ėmė plisti vadinamoji delta viruso atmaina.

Šiuo metu bent viena Covid-19 vakcina yra paskiepyta apie 30 procentų nuteistųjų. Masinė, nuoseklesnė ir intensyvesnė nuteistųjų vakcinacija prasidėjo neseniai. Taikomos ir nuteistųjų, ir darbuotojų vakcinacijos skatinimo priemonės: nuteistiesiems suteikiami papildomi trumpalaikiai pasimatymai, darbuotojams – papildoma atostogų diena.

Top