Prezidentas priėmė penkių teisėjų priesaikas

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2020 liepos 27

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl penkių apylinkės teismo teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas.

resize 680x520 dsc 2180

Pasak šalies vadovo, teisėjų bendruomenės gretas papildę teisėjai įsipareigoja garbingai atlikti savo pareigą – vykdyti teisingumą, ginti žmogaus teises ir laisves, būti sąžiningais ir humaniškais.

„Vykdyti teisingumą, kaip tai numato Konstitucija ir įstatymai, yra ne tik didelė garbė, bet ir didelė atsakomybė. Būtent todėl visiems teisėjams keliami aukščiausi profesionalumo, sąžiningumo ir etiško elgesio reikalavimai. Juk teisingumo negali sėkmingai vykdyti tas, kuris nėra atsakingas savo kasdienėje veikloje, ir kuris sau taiko žemesnius standartus negu kitiems“, – pabrėžė Prezidentas.

Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmų teisėja paskirta Gintarė Bunikienė; Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėja paskirta Enrika Janušonienė; Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų teisėju paskirtas Žilvinas Jaraminas; Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų teisėja paskirta Augustė Juozapavičienė; Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų teisėju paskirtas Ignas Podlipskas.

Naujai prisiekusiems teisėjams šalies vadovas palinkėjo drąsos ir tvirtumo.

Top