Pristatoma LVAT 2019 metų veikla

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2020 kovo 13

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) visuomenei pristato 2019 metų rezultatus ir veiklos apžvalgą, kurioje pateikiama reikšmingiausia naujai suformuota ir vystoma praktika administracinės justicijos bylose.

248 0d1e9245b695d3d19653e9efe2303479

„Pirmą kartą, skaičiuojant gautų ir išnagrinėtų bylų kiekį, matyti, jog per kalendorinius metus Teismas išnagrinėjo daugiau administracinių bylų nei gavo – to buvo pasiekta mobilizuojant vidaus resursus. Nors ir nežymiai, tačiau vis mažinamas Teisme nagrinėjimo laukiančių apeliacinių skundų likutis“, – apžvelgdamas praėjusių metų administracinių ginčų nagrinėjimo procesus, pokyčius ir tendencijas pažymėjo LVAT teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius.

Pavykus suvaldyti gaunamų ir išnagrinėjamų bylų srautus bei teisėjų krūvius, Teismo pirmininkas akcentuoja, kad trumpėjantys administracinių bylų nagrinėjimo terminai – pasiekiamas ir realiai įgyvendinamas tikslas. „Verta paminėti, kad nuo 2020-ųjų metų Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu padidintas Teismo teisėjų skaičius, todėl galima optimistinė prognozė, kad prie kolektyvo prisijungus dviem teisėjams dar sparčiau sieksime mūsų visų užsibrėžto bendro tikslo užtikrinti, kad bylos apeliacine tvarka būtų išnagrinėjamos ne tik profesionaliai ir kvalifikuotai, bet ir per įmanomai trumpiausią terminą“, – pabrėžė G. Kryževičius.

2019 metų LVAT veiklos apžvalgoje išsamiai aptariamos ir administracinių bylų teisenos aktualijos, apibendrinančios Administracinių bylų teisenos įstatymo taikymą ir aiškinimą, taip pat minėto įstatymo pakeitimų nulemtus Teismo aktualius išaiškinimus reikšmingiausiose 2019 metais nagrinėtose bylose. Aptariama ir LVAT praktika dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą bei Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, kita svarbiausia praėjusių kalendorinių metų veikla ir įvykiai.

Susipažinti su LVAT 2019 metų veiklos apžvalga galima čia.

Top