Teisėjų tarybai pristatytos Teisingumo ministerijos teisėkūros iniciatyvos

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2020 kovo 03

Vasario 28 dieną vykusiame Teisėjų tarybos posėdyje teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pristatė rengiamas teisėkūros iniciatyvas, kurios galėtų sudaryti sąlygas teismuose bylas nagrinėti greičiau ir  tolygiau paskirstyti teisėjų darbo krūvį. 

club 2492011 640

Teisėjų tarybos nariams buvo pristatyti LR Seimui pateikti įstatymų projektai, kuriais siūloma didžiąją dalį administracinių nusižengimų bylų perduoti nagrinėti protokolus surašiusioms institucijoms. Seime taip pat jau svarstomas projektas, įteisinantis administracinių ir mokestinių ginčų nagrinėjimą privaloma ikiteismine tvarka Lietuvos administracinių ginčų ir Mokestinių ginčų komisijose. Taip pat rengiamas teisės akto projektas, kad viešųjų pirkimų ginčus nagrinėtų Viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo komisija. Tikimasi, kad priėmus šių teisės aktų pakeitimus administracinių teismų darbo krūvis sumažėtų.  

Pristatyta Teisingumo ministerijos iniciatyva parengti pasiūlymai, susiję su civilinių, juridinių asmenų nemokumu bei ieškinio sumos didinimu. Vienas esminių šių siūlymų – dalį apygardų teismuose nagrinėjamų bylų galima būtų perduoti apylinkių teismams. 

Teisingumo ministras informavo apie teisėkūros iniciatyvas tiek dėl Baudžiamojo kodekso peržiūros dėl ekonominių, finansinių ir turtinių nusikaltimų, tiek dėl galimybės įteisinti bendrą profesinės kvalifikacijos egzaminą teisėjams ir prokurorams.

Nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojo įstatymo pataisos, įteisinančios privalomąją mediaciją šeimos ginčų bylose. LR Seime dar svarstomas siūlymas plačiau taikyti mediaciją sprendžiant ir administracinius ginčus.

Top