Teisingumo ministras E. Jankevičius: Lietuva aktyviai prisideda kuriant Europos prokuratūrą ir laukia Europos prokuratūros starto

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2020 vasario 27

Lietuva nuo pat pradžių rėmė idėją įsteigti Europos prokuroro  instituciją ir prisideda prie jos kūrimo, pažymėjo teisingumo ministras Elvinas Jankevičius susitikęs su Lietuvoje viešinčia Europos vyriausiąja prokurore Laura Codruta Kovesi.

teisngumo ministerija

“Esame suinteresuoti, kad ši nepriklausoma institucija, kompetentinga tirti ES finansiniais interesams kenkiančius pavojingus nusikaltimus, tokius kaip sukčiavimas, korupcija, pradėtų veikti numatytu laiku – lapkričio 22 d., – sako teisingumo ministras E. Jankevičius. – Lietuva atliko savo namų darbus. Atrinkome tris kandidatus prokurorus, iš kurių bus deleguotas Lietuvos atstovas, parengti ir Vyriausybei pateikti reikalingi teisės aktai. Juos numatoma priimti Seimo pavasario sesijoje”.

Europos vyriausioji prokurorė atvyko į Lietuvą aptarti būsimos veiklos aktualijų. Teisingumo ministerija yra atsakinga už Lietuvos pasirengimą  naujos Europos Sąjungos agentūros veiklai, teisinės bazės sukūrimą.

L. Codruta Kovesi pažymėjo, kad lankydamasi Europos prokuratūros steigime dalyvaujančiose šalyse siekia susitikti institucijų atstovais ir pareigūnais, kurie atliks nusikalstamų veikų, priskirtų Europos Prokuratūros kompetencijai, tyrimus. Šio vizito metu vyriausioji prokurorė taip pat sutiks su Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovais.

Ministras E. Jankevičius pritarė nuomonei, kad įvertinant šios institucijos realius būsimo darbo krūvius šiai institucijai  turi būti skirtas tinkamas finansavimas.

Reglamentas dėl Europos prokuratūros steigimo buvo priimtas 2017 m. spalio mėn. po ketverius metus trukusių derybų, kurios prasidėjo 2013 metais Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai.

Europos prokuratūros steigime dalyvauja 22 ES narės iš 27. Šiuo metu vyksta šios institucijos kūrimo parengiamieji darbai: veikia ekspertų grupė, atrenkami Europos prokurorai, formuojama tarnyba.

Europos prokuratūros būstinė – Liuksemburge. 

Top