Atnaujinta „Pranešk STT“ mobilioji programėlė – STT naujienos telefone

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2020 vasario 07

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pristato atnaujintą ir patobulintą mobiliąją programėlę „Pranešk STT“, kuri nuo šiol leis gyventojams ne tik dar paprasčiau pranešti apie korupcijos atvejus, bet ir kasdien tiesiogiai gauti STT naujienas, stebėti naujausią statistiką, taip pat žemėlapyje žymėti „karštuosius taškus“ – vietas, kuriose galimai susidūrė su korupcija.

stt app

„Pranešk STT“ programėlę atnaujinome ir papildėme naujomis funkcijomis siekdami universaliau ją pritaikyti ir aktyviau įtraukti vartotojus. Pagrindinė naujovė – dabar šią išmaniąją aplikaciją bus galima naudoti kasdien – vartotojai betarpiškai gaus pranešimus (notifications) apie naujai paskelbtas naujienas www.stt.lt svetainėje. Taip pat, programėlėje esančiame žemėlapyje vartotojai galės žymėti, jų nuomone, korupcijai jautrius taškus ir matyti, kuriuos pažymi kiti gyventojai“, – sako STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius.

Karštųjų taškų žemėlapis – galimybė kiekvienam sąmoningam visuomenės nariui prisidėti prie korupcijos mažinimo Lietuvoje – pastebėjus galimai korupcijai jautrią vietą, greitai ir nesudėtingai pranešti apie ją pažymint „Pranešk STT“ žemėlapyje. Kiekvienas programėlės naudotojas žemėlapyje gali matyti ir įvertinti, kurie šalies regionai yra labiausiai jautrūs korupcijai.

Tai taip pat naudingas įrankis institucijoms, kurios galės stebėti gyventojų patirtį jose ir atitinkamai reaguoti stiprinant antikorupcinės aplinkos kūrimą.

Žymėjimas yra visiškai anonimiškas, kitiems vartotojams nebus rodoma, kas pažymėjo šį konkretų tašką. Komentarai ir kiti piliečių nurodyti duomenys apie situaciją bus matomi tik STT pareigūnams, kurie vertins pateiktą informaciją.

„Pranešk STT“ programėlėje išlieka galimybė tiesiog mobiliuoju telefonu perduoti informaciją apie kyšio reikalavimą, kyšio siūlymą, piktnaudžiavimą tarnyba ar kitą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, nufotografuoti ir prisegti tai, kas užfiksuota.

Dabar vartotojų turima programėlė turėjo atsinaujinti automatiškai, nebent vartotojas yra išjungęs automatinius programėlių atnaujinimus – tokiu atveju programėlę reikės atnaujinti rankiniu būdu.

Parsisiųsti „Pranešk STT“ programėlę galima čia: „Android“ ir „iOS“.

Top