Prezidentūroje aptarti Lietuvai kaip teisinei valstybei tenkantys iššūkiai

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 lapkričio 06

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su teisės ekspertais diskutavo apie iššūkius, kylančius užtikrinant teisinės valstybės principų paisymą.

Diskusijos „Nūdienos iššūkiai Lietuvai kaip teisinei valstybei“ metu Prezidentas pabrėžė, kad būtent Konstitucija yra gerovės valstybės – valstybės, kurioje užtikrinama atvira, teisinga, darni pilietinė visuomenė ir teisės viršenybė, – pamatas.

fotolia 168222001 1

Diskusijoje buvo paliesti konstitucinio atsakingo valdymo principo taikymo, visuomenės pasitikėjimo teismų sistema ir žmogaus teisių apsaugos klausimai.

Per susitikimą dėmesys skirtas aktualiai valstybės biudžeto formavimo temai. Taip pat diskutuota apie konstitucinį daugybinės pilietybės draudimą, aptarti teismų sistemos skaidrumo ir atvirumo užtikrinimo aspektai.

Diskusijoje buvo paliestas ir jautrus žmogaus teisių apsaugos klausimas. Šalies vadovas išklausė teisės ekspertų nuomonę apie visuomenės kaitos lemiamą žmogaus teisių turinio raidą ir galimus naujus iššūkius, susijusius su žmogaus orumo užtikrinimu.

Top