Teisėjų taryba atidėjo klausimą dėl trijų teisėjų atleidimo

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 rugpjūčio 02

Penktadienį vykusiame neeiliniame Teisėjų tarybos posėdyje turėjo būti svarstoma dėl patarimo Lietuvos Respublikos Prezidentui teikti Lietuvos Respublikos Seimui pritarti dviejų teisėjų – Valdimaro Bavėjano ir Konstantino Gurino, atleidimui iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą bei patarimo teikti Lietuvos Respublikos Seimui atleisti teisėją Egidijų Laužiką iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

justice 2060093 640

Pagal Teisėjų tarybos darbo reglamentą, svarstant klausimą dėl patarimo Lietuvos Respublikos Prezidentui atleisti teisėją iš pareigų gali dalyvauti teisėjas, dėl kurio atleidimo yra prašoma Teisėjų tarybos pritarimo. Toks teisėjas turi teisę pasisakyti dėl siūlymo atleisti pagrindo, teikti medžiagą, turinčią reikšmės klausimo nagrinėjimui, naudotis kitomis teisėmis. 

Į Teisėjų Tarybos posėdį teisėjas Konstantinas Gurinas neatvyko, tačiau prašė spręsti šį klausimą jam nedalyvaujant. Teisėjų taryboje taip pat buvo gauti kitų dviejų teisėjų prašymai nespręsti tokio klausimo šiame Tarybos posėdyje.

Teisėjų taryba, įvertinusi tokius teisėjų Egidijaus Laužiko ir Valdimaro Bavėjano prašymus, juose nurodytas priežastis bei tai, jog Teisėjų tarybos sprendimų priėmimui tarybos nariams būtina susipažinti su papildoma medžiaga, kurios nebuvo galimybės gauti iki posėdžio pradžios, nutarė padaryti posėdžio pertrauką ir šių klausimų svarstymą pratęsti 2019 m. rugpjūčio 9 d. posėdyje.

Teisėjų tarybos pirmininko A. Valantino teigimu, klausimas dėl galimybės Tarybos nariams susipažinti su sprendimų priėmimui būtina medžiaga yra išspręstas – Tarybos nariai galės susipažinti su Generalinės prokuratūros pateikta medžiaga iki rugpjūčio 9 d. suplanuoto posėdžio. Jis pažymėjo ir tai, jog svarstant tokio pobūdžio klausimus, tikimasi, kad kitame posėdyje turės galimybę dalyvauti daugiau Tarybos narių.

Šių teisėjų įgaliojimai iki galutinio sprendimo ikiteisminiame tyrime arba sprendimo baudžiamojoje byloje įsiteisėjimo yra sustabdyti.

Top