Pasaulio lietuvių teisininkų kongreso dalyviai Seime diskutuos apie Lietuvą globaliame pasaulyje

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 liepos 02

Liepos 4–5 d. Seimo Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) vyks 6-asis pasaulio lietuvių teisininkų kongresas „Žmogus ir teisinė valstybė: Lietuva globaliame pasaulyje“. Jame laukiami lietuviai teisininkai iš Europos Sąjungos valstybių, JAV, Kanados, Ukrainos ir kitų šalių.

PLB veliaveles 1

Lietuvos teisininkų draugijos pirmininkas Arnas Paliukėnas apie renginį sakė: „Simboliška, kad šis kongresas vyksta Pasaulio lietuvių metais, o jame planuoja dalyvauti gausus teisininkų būrys. Tai neabejotinai telkia pasaulio lietuvius veiklai, kuri reikšminga Lietuvos valstybingumui, nepriklausomos ir demokratinės valstybės tęstinumui.“

Pirmąją kongreso dieną bus diskutuojama apie teisinę valstybę ir jai kylančius iššūkius. Globalizacija, naujos technologijos, jų skatinama greita idėjų sklaida ir migracija sukuria naujas galimybes žmonėms, verslui bei valstybei. Tačiau vis tai taip pat kelia naujus iššūkius teisingumo ir žmogaus teisių užtikrinimui bei pilietinei visuomenei – kertiniams šiuolaikinės teisinės valstybės elementams. Bus ieškoma atsakymų, ar nacionalinė teisinė valstybė vis dar aktuali globaliame pasaulyje, ar ji pajėgi savarankiškai susidoroti su iššūkiais. Taip pat vyks paskaita apie 1918–1940 m. Lietuvos teisininkų likimus.

Antrąją kongreso dieną bus kalbama apie pasaulio lietuviams itin aktualią daugybinės pilietybės temą, apžvelgti referendumo rezultatai.

„Tai jau šeštasis pasaulio lietuvių teisininkų kongresas. Džiaugiamės išlaikydami šią tradiciją ir galėdami suburti pasaulio lietuvius teisininkus bendroms diskusijoms globaliomis temomis“, – sakė Lietuvos teisininkų draugijos vicepirmininkas Marius Vaščega.

Kongresą organizuoja Lietuvos teisininkų draugija, Lietuvos advokatūra ir Lietuvos Respublikos Seimas.

Top