Dažniausia asmens duomenų saugumo pažeidimų priežastis – žmogiškoji klaida

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 birželio 28

Kas antro asmens duomenų saugumo pažeidimo priežastis – žmogiškoji klaida. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) tai nustatė išanalizavusi 141 pranešimą apie asmens duomenų saugumo pažeidimus – tiek pranešimų išnagrinėta nuo 2018 m. gegužės, kai įsigaliojo Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas.

231 472e3040a1cb91a3510c091fb276bffe 

Įvertinus visus atvejus atskleista, kad šie duomenų apsaugos pažeidimai paveikė daugiau nei 163 tūkstančius fizinių asmenų. Dažniausia pažeidimo aplinkybė – neautorizuota prieiga prie duomenų ar jų atskleidimas (103 atvejai).

VDAI atkreipia dėmesį, kad efektyviausia priemonė išvengti žmogiškųjų klaidų yra darbuotojų mokymai. Darbuotojų žinios apie duomenų apsaugą ir saugumo procedūras (pvz., slaptažodžių naudojimą ir prieigą prie konkrečių IT sistemų) užtikrintų organizacinių ir techninių saugumo priemonių įgyvendinimą, užkirstų kelią tokiems incidentams kaip netyčinis duomenų sunaikinimas, praradimas, pakeitimas, atskleidimas be leidimo ar neteisėta prieiga prie jų. Tiems asmenims, kurie atlieka didelės rizikos asmens duomenų tvarkymo operacijas, žinios apie asmens duomenų tvarkymui keliamus reikalavimus bei atsakomybes yra ypač svarbios.

Top