Nesuvaidinta teismo kasdienybė – kokia ji?

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 birželio 13

Jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ir Nacionalinė teismų administracija kviečia praverti Temidės duris „Kultūros naktyje“.

Šį penktadienį nuo 18 val. iki 21 val. kviečiame užsukti į Aukščiausiąjį Teismą, pavaikštinėti po jį ir pasižiūrėti, kas gi slepiasi už teisingumo durų.

resize 1200x900 lat

Renginio metu kviesime susipažinti su teismo patalpomis, kur dirba teismo pirmininkas, laikomi kaltinamieji ir atsiveria vaizdas į šiuo metu iškraustomą Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą.

Kiekvienas apsilankęs teisme galės ne tik pasimatuoti teisėjo, prokuroro ir advokato mantijas, bet ir susipažinti su Lietuvos teismų istorija: pačiupinėti tarpukario laikų bylą, pamatyti, kaip nuo seniausių laikų iki dabar jos yra siuvamos, pasigaminti kaizerinės Vokietijos okupacijos laikų pasus, iš arti susipažinti su istoriniais teismo dokumentais ir eksponatais.

Besidominčius menu kviesime pasigėrėti žymaus fotomenininko Ramūno Danisevičiaus fotografijų paroda „Teisingumo namai“. Kaip teigia pats menininkas, teisingumas daugeliui asocijuojasi su klaidžiais teismų pastatų labirintais, painiais įstatymų kodeksais, o jam pačiam tai buvo kažkas tolimo ir nesuprantamo, tarsi ant pjedestalo.

„Pamačiau, kad teisingumas – tai pirmiausia žmonės. Žmonės su savo charakteriais, pomėgiais, aistromis, savyje turintys daug daugiau ir giliau, nei bet kokie teisės postulatai kada nors turės!..“ – mintimis dalijosi parodos autorius R. Danisevičius.

Vaikštinėjant po teismo rūmus bus galima gėrėtis ir meniškų teisininkių Agnės Limantės ir Aušros Rauličkytės paveikslų paroda.

Renginį vainikuos lietuviškų trumpametražių filmų peržiūra! Turėsite galimybę išvysti filmus „Tardytojas“, „Džekis“, „Šuns dienos“, „Triukšmadarys“. Šiuose filmuose bus nagrinėjamos temos, susijusios su tardymo procedūromis, gyvenimu išėjus iš kalėjimo ir kt.

Vieno filmo trukmė apie 20 min.

Dėmesio! Ekskursijos po teismą vyks šiomis valandomis – 18.30 val., 19.30 val., 20.30 val.

Top