Teisingumo ministras – Lietuva prisidėjo prie vartotojų teisių apsaugos stiprinimo ES rinkoje

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 gegužės 14

„Europos Komisija (EK) ir komisarė Vera Jurova, atsakinga už teisingumą ir vartotojų apsaugą, atliko didžiulį darbą, kad būtų priimta direktyva, kurioje aptariami ir dvigubos kokybės aspektai, – Briuselyje po susitikimo su komisare pažymėjo teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Juo labiau, kad šiuo klausimu nebuvo vieningos nuomonės ir vyko didelė diskusija“.

200 281c7854221718cfd21e1fc849ca6139

Ministro teigimu, nauja direktyva sustiprins vartotojų teisių apsaugą, ir džiugu, kad prie šio proceso prisidėjo  ir Lietuva, viena pirmųjų pradėjusių kelti dvigubos prekių kokybės problemą ES rinkoje.

 EK  birželio mėnesį ketina skelbti tyrimo rezultatus, kuomet  lygino daugiau kaip 160 produktų iš skirtingų ES šalių kokybę. Pirminiais duomenimis, maždaug trečdalis tikrintų to paties prekės ženklo produkto sudėtis buvo nevienoda – vienur ji buvo geresnė, kitur – prastesnė.

Priėmus naują direktyvą, valstybės narės per dvejus metus jos nuostatas turės perkelti į nacionalinę teisę. Teisingumo ministerija parengs Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pakeitimus. Už nesąžiningos komercinės veiklos kontrolę atsakinga Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba galės skirti nustatytas baudas nesąžiningiems pardavėjams.

Ministras E. Jankevičius su komisare E. Jurova taip pat aptarė direktyvos dėl nusikaltimų aukų ir svarbiausių teisių užtikrinimo nukentėjusiems asmenims taikymą, įsigaliojusias Politinių partijų įstatymo pataisas, leidžiančias Lietuvoje gyvenantiems kitų ES narių piliečiams tapti mūsų šalyje veikiančių politinių partijų nariais.

Top