LR Konstitucinis Teismas perrinktas Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos biuro nariu

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2014 spalio 07

Logo WCCJPasaulio konstitucinės justicijos konferencijos (PKJK) generalinės asamblėjos pirmosios sesijos metu LR Konstitucinis Teismas perrinktas trejų metų kadencijai į biurą.

Pasaulio konstitucinės justicijos konferencija - tai viso pasaulio konstitucinius teismus ir konstitucinį teisingumą vykdančias institucijas vienijanti organizacija, kuriai priklauso 93 pasaulio valstybių teismai ir lygiavertės institucijos. PKJK biuras, į kurį perrinktas LR Konstitucinis Teismas, yra vykdomoji organizacijos institucija, į kurią įeina devynių regioninių ir lingvistinių grupių atstovai bei trys individualūs nariai. Individualius narius renka PKJK generalinė asamblėja. Lietuvą į biurą išrinkta būtent kaip individuali narė. Kartu išrinkta Turkija bei Austrija.

PKJK istorija nėra sena. Įkurti organizaciją sugalvota 2008 metais, kuomet Vilniuje vyko Europos konstitucinių teismų konferencijos kongresas. Tai, kad LR Konstitucinis Teismas perrinktas dar vienai kadencijai parodo, kad jis yra vertinamas tarptautiniu mastu, pripažįstamas jo indėlis į PKJK veiklą. Nuo šių metų pradėti du svarbūs bendradarbiavimai: keturšalis Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos konstitucinių teismų bei trišalis Lietuvos, Moldovos ir Rumunijos konstitucinių teismų bendradarbiavimas.

Top