Atsirado galimybė supaprastintus įgaliojimus sudaryti namuose

04 Busy Exam Hand 12014 metų sausio 1 dieną atsirado galimybė supaprastintus įgaliojimus sudaryti namuose. Viskas, ko reikia tai galimybės prisijungti prie specialiai tam skirto interneto puslapio igaliojimai.lt. Naujoji įgaliojimo sudarymo paslauga ypač aktuali itin užsiėmusiems, skubantiems, nutolusiose vietovėse gyvenantiems ar už Lietuvos ribų esantiems asmenims.

Elektroniniu būdu galima sudaryti įgaliojimus dėl įvairių viešų ir administracinių paslaugų, taip pat dėl korespondencijos (pašto siuntų, piniginių perlaidų), darbo užmokesčio, pensijų, pašalpų, stipendijų gavimo. Taip pat, užsienyje esantys asmenys galės įgalioti Lietuvoje esančius giminaičius ar kitus patikimus asmenis gauti reikiamas pažymas ar pasinaudoti kitomis paslaugomis.

Naujuoju elektroniniu būdu sudaryti įgaliojimai bus registruojama Įgaliojimų registre, kurį prižiūrį ir valdo Centrinė hipotekos įstaiga, anksčiau valdžiusi ir tvarkiusi įprasta, Notarine tvarka patvirtintų įgaliojimų registrą. Centrinė hipotekos įstaiga yra pavaldi Teisingumo ministerijai, todėl galima būti tikriems, kad dėl elektroninių būdu sudarytų įgaliojimų nekils jokių rūpesčių ar nesusipratimų, kurie lygiaverčiai Notarine tvarka patvirtintiems įgaliojimams.

Anksčiau, iki 2014 sausio mėn. 1 d., supaprastintus įgaliojimus turėjo patvirtinti fizinio asmens darbovietė, mokslo įstaiga, fizinio asmens gyvenamosios vietos (daugiabučio) bendrijos pirmininkas ar seniūnas. Šiuo metu tokio poreikio nebelieka.

Norint sudaryti įgaliojimą elektroninių būdu asmeniui reikia apsilankyti interneto puslapyje igaliojimai.lt, prisijungti prie paslaugos „Įgaliojimo sudarymas ir registravimas Įgaliojimų registre“. Norint prisijungti reikia patvirtinti savo tapatybę portale „Elektroniniai valdžios vartai“. Tapatybės patvirtinimui tinka elektroninis parašas, elektroninė bankininkystė (prisijungiant prie savo banko elektroninės bankininkystės paslaugų), taip pat kitos asmens identifikavimo priemonės. Prisijungus ir patvirtinus savo tapatybę užpildoma įgaliojimo forma (pagal ruošinius) ir sumokamas 6 litų mokestis už įgaliojimo registravimą. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad asmuo, sudarantis įgaliojimą taip pat turi žinoti ir įgaliotinio asmens kodas. Įgaliotinis – asmuo, kuriam įduodamas įgaliojimas.

Asmuo, jei to pageidauja, apie įgaliojimo įregistravimą gali sužinoti trumpąją (SMS) žinute. Nesant papildomai pageidavimui informacija apie įgaliojimo įregistravimą atsiunčiama elektroniniu paštu, kuris nurodomas rengiant įgaliojimą.

Fizinis asmuo, sudaręs naujosiomis elektroninėmis priemonėmis įgaliojimą, gali jį bet kuriuo metu panaikinti pateikdamas pareiškimą Įgaliojimų registrui. Tokia paslauga yra neatlygintina (nemokama). Įgaliotinis taip pat gali bet kuriuo metu atsisakyti įgaliojimo. Tai atlikti galima elektroniniu būdu, prisijungiant prie Įgaliojimų registro ir pateikiant pareiškimą dėl įgaliojimo atsisakymo.

Įgaliojimo tikrumą ir galiojimą įmonės ar įstaigos, kurioms jis pateikiamas ar į kurias kreipiasi įgaliotinis, gali patikrinti neatlygintinai apsilankydamos ir suvesdamos prašomus duomenis interneto svetainėje igaliojimai.lt. Žinant įgaliojimo identifikavimo kodą ir įgaliotinio asmens kodą nebūtina turėti popierinio įgaliojimo varianto.

Top