Korupcija Lietuvoje palaipsniui mažėja

Kategorija: Kontaktai
Paskelbta: 2016 vasario 04

2688„Transparency International“ (tarptautinė organizacija, kovojanti su korupcija) paskelbė 2015 metų tyrimo duomenis, kuriuose Lietuva įvertinta 61 balu iš 100 galimų. Toks rezultatas Lietuvai lėmė 32 poziciją iš 168 valstybių, įtrauktų į tyrimą.

Korupcijos suvokimo indeksas parodo, kaip valstybėms sekasi kontroliuoti korupciją savo šalyje. „Transparency International“ tyrimo metu korupcijos mąstą šalių viešajame ir politiniame sektoriuose vertina įvairių sričių ekspertai bei verslo lyderiai.

Ankstesniais metais Lietuva buvo surinkusi trimis balais mažiau (58) ir užėmė 39 vietą 174 valstybių sąraše. 2013 metais balų skaičius siekė 57, 2012 m. dar mažiau – 54.

Teisingumo ministro Juozo Bernatonio teigimu, Lietuva pagal korupcijos suvokimo indekso vertinimą priskiriama prie geriau kontroliuojančių korupciją ir siekiančių tapti dar skaidresnėmis šalių. Ministro manymu, gerėjantys rezultatai yra nuoseklaus ir veiksmingo Nacionalinės kovos su korupcija programos įgyvendinimo vaisius.

Pirmojo vietoje atsidūrė Danija, kuri surinko net 91 balą, paskutinę dalinasi Š. Korėja ir Somalis, surinkę vos po 8 balus.

Top