Spausdinti

Tarptautinėje konferencijoje antikorupcine patirtimi dalijasi septynių Europos šalių atstovai

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2019 lapkričio 21

Ar jau galime pasakyti, kad Lietuvoje sukurta atspari korupcijai aplinka? Ką daryti, kad jauni žmonės, kurie ateityje pakeis mus, būtų pasiruošę ir atsparūs korupcijai? Tokie klausimai keliami šiandien vykstančioje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Žmogiškasis faktorius ir potencialas valdant korupcijos rizikas“. Jos metu 7 skirtingų šalių antikorupcinių institucijų atstovai dalinasi įžvalgomis apie patirtį ir galimybes valdyti korupcines grėsmes. Renginys skirtas artėjančiai gruodžio 9-ajai – Tarptautinei antikorupcijos dienai.

128

„Antikorupcinė aplinka kuriama ilgą laiką. Kurį laiką galvojome, kad užtenka šalyje sukurti vieną įstaigą, kovojančią su korupcija, ir to pakaks. Vėliau nuspręsta, kad už korupcijos prevenciją atsakingas žmogus reikalingas kiekvienoje įstaigoje. Klausimas – ar to užtenka? Šiandien turime gražų būrį kolegų iš kitų valstybių. Tai rodo, kad mes nesame vieni kovojantys su šia problema, o visi kartu galime daug daugiau“, – pradėdamas konferenciją sakė STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Tai jau antrą kartą organizuojama konferencija, nukreipta į viešojo sektoriaus korupcijos rizikų valdymą. Šiemet dėmesys skiriamas dar vienai aktualiai temai – pranešėjų apsaugai, kurią numato nuo šių metų pradžios įsigaliojęs pranešėjų apsaugos įstatymas. Apžvelgtos galimybės perimti gerąją ES šalių patirtį bei stiprinti valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovų ir atsakingų darbuotojų gebėjimus kuriant korupcijai atsparią aplinką.

Renginyje dalyvauja ir savo šalių patirtimi dalijasi antikorupcinių institucijų atstovai ir pareigūnai iš Austrijos, Lenkijos, Estijos, Rumunijos, Slovakijos bei Latvijos.

Pristatomų ir aptariamų temų klausosi konferencijoje susirinkę valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovai ar jų įgalioti asmenys, kuriems pavesta užtikrinti antikorupcinės politikos įgyvendinimą bei vykdyti atskiras korupcijos prevencijos priemones.

Tarptautinę konferenciją STT organizavo įgyvendindama Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos įgyvendinimo 2015–2019 metų tarpinstitucinio veiklos plano 2.1.2 priemonę ir ES finansuojamą projektą „Viešojo sektoriaus įstaigų darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas antikorupcinės aplinkos kūrimo ir korupcijos prevencijos priemonių vykdymo srityse“ Nr. 10.1.2-ESFA-V-916-01-0003.