Vilniuje vyksta tarptautinio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose seminaras

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2014 spalio 09

ConferenceBackground1Vilniuje 2014 m. spalio 8 d. prasidėjo tarptautinis seminaras „Tarptautinis bendravimas baudžiamosiose bylose: Europos arešto orderis ir abipusis teisinis bendradarbiavimas“, skirtas teisėjams ir prokurorams. Renginyje dalyvauja 48 prokurorai ir teisėjai iš trijų valstybių: Lietuvos, Lenkijos ir Portugalijos.

Šio seminaro metu Lietuvos teisėjai galės pasidalinti patirtimi, taikant įvairius tarptautinio bendravimo instrumentus, pavyzdžiui, Europos arešto orderio ar kitus. Taip pat bus galimybė kartu su EUROJUST atstovais ir kolegomis iš svečių šalių ieškot sprendimų praktikoje kylančioms problemoms. Pasak Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Vaitkevičiaus, seminaras yra puiki proga tiek susipažinti su kitų valstybių praktika, tiek ir paskatinti nacionalinių teisminių institucijų glaudų bendradarbiavimą bei pasitikėjimą viena kita.

Seminaro metu ne tik vyks diskusijos, bet kartu ir įvairios tarptautinio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose simuliacijos, kurių metu atlikdami praktines užduotis teisėjai bei prokurorai kartu su ekspertais iš kitų šalių bei EUROJUST ir Europos teisminio tinklo atstovais praktiškai pritaikys ES abipusio pripažinimo instrumentus, rengs tarptautiniam bendravimui reikalingus dokumentus, analizuos kylančias problemas. Užduotys parengtos pagal ES ir nacionalinę teisminę bazę, todėl tai bus puiki galimybė rasti ir išspręsti tarptautines problemas, kylančias baudžiamosiose bylose.

Trijų dienų trukmės seminarą organizuoja Nacionalinė teismų administracija ir Europos teisminio mokymo tinklas. Tai projekto „Criminal Justice I“, kuris vykdomas siekiant paskatinti bendros Europos baudžiamosios teisenos erdvės kūrimą, grindžiamą pasitikėjimu ir savitarpio pagalba, dalis.

Top