Griežtinama atsakomybė už nusikaltimus elektroninėje erdvėje

Kategorija: Baudžiamoji teisė
Paskelbta: 2015 kovo 31

377670xcitefun cyber crime genericSiekiant sugriežtinti atsakomybę už kai kuriuos nusikaltimus elektroninių duomenų ir sistemų saugumui Seimui pateiktos Teisingumo ministerijos parengtos Baudžiamojo kodekso pataisos.

Teisingumo ministro Juozo Bernatonio teigimu yra būtina peržiūrėti įstatymus, nes programišiai taip pat nuolat tobulina savo veiklos metodus, tampa vis įžūlesni ir veikia dažniau. Tuo tarpu siūlomos pataisos leis su tuo kovoti efektyviau.

Pateiktomis pataisomis siekiama į nacionalinę teisę perkelti 2013 m. rugpjūčio 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl atakų prieš informacines sistemas. Taip pat siekiama suderinti šios direktyvos ir Lietuvos Baudžiamojo kodekso nuostatas.

Pagal siūlomą įstatymo pakeitimą būtų sugriežtinta baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą poveikį elektroniniams duomenims bei informacinėms sistemoms, kuomet tokia veikla padaroma dešimčiai ar daugiau informacinių sistemų ar duomenų, taip pat tuo atveju jei padaroma didelė žala. Griežčiau būtų baudžiami ir tie nusikaltėliai, kurie savo nusikalstamai veikai neteisėtai panaudoja svetimus asmens duomenis. Baudžiamoji atsakomybė grėstų ir už neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos dalies. Šiuo metu įstatymai baudžiamąją atsakomybę numato tik už prisijungimą prie visos informacinės sistemos. Pakeitimais būtų patobulinta ir neteisėto disponavimo įrenginiais, programine įranga, slaptažodžiais bei kitais duomenimis nusikaltimo sudėtis. 

Top