Spausdinti

Patarimai, kaip sumažinti asmens tapatybės vagystės riziką

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 liepos 05

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija sulaukia daug klausimų dėl tapatybės vagysčių ir kaip sumažinti tokios vagystės riziką. Asmens tapatybė yra vienas iš vertingiausių turtų. Jei asmens tapatybė yra pavogta, galima prarasti pinigus, gali būti sunku gauti paskolą, kreditinę kortelę, išvykti į užsienį ar pan.

244 7eefb98432d88c71eaf8ae910e8afeca

Jūsų vardas, adresas ir gimimo data suteikia pakankamai informacijos, kad būtų galima sukurti kitą „Jus“. Tapatybės vagis gali naudoti daugybę nuo paprasčiausių iki sudėtingų būdų, kad sužinotų konkretaus žmogaus asmeninę informaciją ir tuomet ją naudoti banko sąskaitai atidaryti, paimti kredito kortelę, kreiptis dėl paskolų, išmokų ir pan. kito asmens vardu.

Yra keletas požymių, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, nes tai gali reikšti, kad asmuo yra arba gali tapti tapatybės vagystės auka:


Kaip sumažinti tapatybės vagystės riziką?


Kaip elgtis, jei tapote tapatybės vagystės auka?

Jei asmuo mano, kad tapo tapatybės vagystė auka, reikėtų reaguoti greitai, kad būtų išvengta galimų finansinių ar kitų pasekmių:

Papildomai rekomenduojame susipažinti su Lietuvos policijos interneto svetainėje pateikiama informacija, kaip atskleidus ar praradus asmens duomenis asmenys gali tapti sukčiavimo aukomis.