Vyriausybė palaiko siūlymą tobulinti antstolių veiklos teisinį reguliavimą

Kategorija: Kontaktai
Paskelbta: 2019 vasario 28

Šiandien Vyriausybė pritarė Seime registruotoms Civilinio proceso kodekso ir Antstolių įstatymo pataisoms, tobulinančioms antstolių veiklos teisinį reguliavimą, ir pateikė papildomus siūlymus. Šias pataisas Seimui yra pateikusi Prezidentė.hammer 802301 640

Projektuose siūloma mažinti vykdymo išlaidų naštą, užtikrinti, kad jos būtų objektyviai pagrįstos, pašalinti galimybes antstoliui piktnaudžiauti suteiktais įgaliojimais bei skaidrinti antstolių veiklą.

Vyriausybė siūlo patikslinti projektus, kad naują vykdomą dokumentą dėl išieškojimo iš to paties skolininko tam pačiam antstoliui vykdyti teiktų ne tik išieškotojas, kurio naudai antstolis jau vykdo išieškojimą, bet ir visi kiti išieškotojai. Toks reguliavimas užtikrintų, kad visas vieno asmens bylas administruotų vienas antstolis, o tai leistų sumažinti to paties skolininko skolų administravimo išlaidas.

Taip pat, siekiant užtikrinti skaidresnį vykdymo procesą, Vyriausybė pasiūlė viešinti antstolių turto deklaracijas.

Siekdama sumažinti itin dideles antstolių priskaičiuojamas vykdymo išlaidas, Vyriausybė siūlo įstatymuose atsisakyti bylos administravimo papildomų išlaidų. Būtent galimybė neribotai skaičiuoti papildomas išlaidas sudaro sąlygas nesąžiningiems antstoliams piktnaudžiauti atliekant perteklinius veiksmus.

Ši problema jau pradėta spręsti – pirmadienį teisingumo ministras pasirašė įsakymą, kad atsisakoma administravimo papildomų išlaidų, kurias skaičiuojant kartais skolos išieškojimas pabrangdavo iki keliolikos kartų.

Siekiant užtikrinti skaidresnį ir nešališką vykdymo procesą, Vyriausybė taip pat siūlo Antstolių įstatyme nustatyti antstoliui draudimą naudotis įmonės, kurios savininkas ar dalininkas yra jis pats ar jo giminaitis, paslaugomis, nustatyti griežtesnius nepriekaištingos reputacijos reikalavimus antstoliui ir antstolio padėjėjui, taip pat įtvirtinti galimybę apskųsti Lietuvos antstolių rūmų atsakymą į skundą dėl antstolio ar antstolio padėjėjo veiksmų.

Top