Seimas išplėtė galinčių kreiptis dėl žalos atlyginimo asmenų sąrašą

Autorius LRS
Kategorija: Straipsniai
Paskelbta: 2022 gruodžio 20

Seimas pritarė europiniam Smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-1954(2), sudarydamas galimybę daugiau smurtinio nusikaltimo aukų kreiptis dėl žalos atlyginimo.

Domestic violence 0141

Priimtais pakeitimais papildomas smurtinio nusikaltimo apibrėžimas, į esamą smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo schemą įtraukiant tyčinius nesunkius smurtinius nusikaltimus (fizinio skausmo sukėlimą).

Praplėstas ir įstatyme įtvirtintas nukentėjusių nuo smurtinių nusikaltimų asmens apibrėžimas – tai leis išlyginti nuo smurtinių nusikaltimų nuketėjusiųjų asmenų teisinę padėtį ir suteikti visiems asmenims, kurie pripažinti nukentėjusiaisiais dėl kito asmens tyčinio nužudymo, lygias ir vienodas galimybes pretenduoti ir gauti kompensaciją.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme nurodytas baigtinės asmenų, galinčių pretenduoti į kompensacijas, sąrašas. „Toks sąrašas, lyginant su Baudžiamojo proceso kodeksu, nustato pernelyg siaurą nukentėjusio asmens apibrėžimą. Dėl šios priežasties kreiptis dėl žalos kompensavimo negali pretenduoti nužudytojo broliai, seserys, kiti artimieji, nepaisant to, kad jie prokuroro arba teismo yra pripažinti nukentėjusiais“, – pristatydama projektą sakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Įstatyme įtvirtinti terminai nuo kada, už kokią žalą ir kam bus pradėtos mokėti kompensacijos.

Įstatymui pritarė 120, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys.

Top