Š. m. rugsėjo 15 d. Seimas pritarė Teisingumo ministerijos pateiktam siūlymui supaprastinti civilinės būklės aktų registravimą. Šiems teisės aktams įsigaliojus nebebūtų būtinybės žmonėms gauti civilinės būklės akto įrašo įregistravimo liudijimo, pavyzdžiui, gimimo, santuokos, mirties ir kt., kadangi šie duomenis yra Gyventojų registro duomenų centrinėje bazėje.
Teisingumo ministro Juozo Bernatonio teigimu, šiuo metu galiojanti tvarka, kuomet, pavyzdžiui, gimus vaikui tėvai privalo gauti popierinį gimimo liudijimą, o kopiją pateikti įvairioms institucijoms, yra perteklinis duomenų reikalavimas, kadangi visus reikiamus duomenis apie vaiko gimimą galima gauti iš registrų.
Teisingumo ministerijos parengtuose teisės aktų projektuose numatyta, jog registruojant kai kuriuos civilinės būklės aktus nebūtų poreikio pačiam žmogui atvykti į civilinės metrikacijos įstaigą, jo civilinė būklė būtų registruojama remiantis institucijos, kuri konstatavo tam tikrą civilinę būklę, elektroninėmis priemonėmis persiunčiamais duomenimis ir dokumentais.
Didžioji dalis dokumentų bus gaunama iš medicinos įstaigų, o šių dokumentų judėjimui prielaidas sudarys įgyvendinama elektroninė sveikatos sistema. Asmens gimimas bus registruojamas pagal sveikatos priežiūros įstaigų pateiktus dokumentus civilinės metrikacijos įstaigai, o tėvai turės galimybę suteikti vaikui vardą bei pavardę naudodamiesi elektroninėmis priemonėmis. Mirties ar santuokos nutraukimo faktai registruose taip pat bus įregistruojama be atskiro asmens kreipimosi, nes šią informaciją civilinės metrikacijos įstaigos gaus iš sveikatos priežiūros įstaigų bei teismų.
Nepaisant to, kad priėmus šią pataisą nereikės popierinių liudijimų, asmenys savo noru galės gauti išrašus dėl civilinės būklės akto. Civiliniame kodekse taip pat siūloma įteisinti galimybę suteikti vaikui dvigubą pavardę, sudarytą iš sujungtų tėvų pavardžių, jei tėvų pavardės yra skirtingos.